Rubriky:

Míčové sporty

Do nominace basketbalistek na ME se nevešla Kopecká

14. června 2017 21:27 - Hradec Králové

Poslední hráčkou, která se nevešla do konečné nominace českých basketbalistek na mistrovství Evropy, se stala rozehrávačka Eva Kopecká z KP Brno. Trenér Ivan Beneš dal místo ní nakonec šanci Lence Bartákové a Pavle Švrdlíkové.

 

David Taneček, ČTK

"Každé vyřazení z kádru trenéra bolí, nicméně je to jedna z jeho povinností. Bylo to o to bolestnější, že to bylo těsně před šampionátem. Dlouho jsme váhali, jestli máme družstvo zredukovat přes velké nebo malé hráčky. Černého Petra dostala Eva Kopecká," uvedl Beneš.

"Váhali jsme mezi Evkou a Lenkou Bartákovou. Pro Lenku rozhodlo to, že je jednička, kdežto Eva hraje v klubu na pozici dva. V případě zranění jedné ze dvou stabilních rozehrávaček (Vyoralová, Záplatová) by Lenka mohla zaskočit. To byl hlavní důvod. Ani ne výkonnostní jako taktický," vysvětlil svou volbu.

Jednadvacetiletá Kopecká však má v reprezentaci budoucnost a neměla by chybět v podzimní kvalifikaci, kdy bude pokračovat přestavba. I proto by Beneš chtěl, aby zůstala součástí týmu, i když nebude moci zasáhnout do hry.

"Eva dostala nabídku, aby zůstala s týmem se všemi výhodami kromě sezení na lavičce během zápasu. Věřím, že ji přijme, protože s holkami strávila hodně času, a že i jako nehrající bude chtít být u toho, v plných halách a věřím, že i u nějakého úspěchu," dodal Beneš.

Z původní sedmnáctičlenné nominace vypadly kvůli těhotenství Klára Rosenbaumová a kvůli nemoci Kateřina Sedláková. Beneš následně vyřadil Janu Hausknechtovou, Renatu Pudlákovou a nyní Kopeckou.

Konečná nominace českých basketbalistek na ME:
Rozehrávačky:
Lenka Bartáková (Nymburk),
Tereza Vyoralová (USK Praha),
Petra Záplatová (Rotenburg/Něm.).
Křídla:
Karolína Elhotová,
Kateřina Elhotová,
Veronika Voráčková (všechny USK Praha),
Michaela Stejskalová (Gran Canaria/Šp.).
Pivotky:
Alena Hanušová,
Ilona Burgrová,
Kia Vaughnová (všechny USK Praha),
Petra Kulichová (Botasspor/Tur.),
Pavla Švrdlíková (Handicap Brno).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty