Rubriky:

Míčové sporty

Reprezentaci volejbalistů převzal po Falascovi asistent Nekola

2. července 2017 17:44 - Praha
(Aktualizováno: 2. července 2017 18:04)

Reprezentaci volejbalistů převzal po španělském kouči Miguelu Falascovi jeho asistent Michal Nekola. Trenér extraligové Dukly Liberec bude tým připravovat na mistrovství Evropy, které začne na konci srpna.

 

Josef Pešout, Právo

Španěl Falasca vedl reprezentaci od loňského února, před dvěma týdny po závěrečném zápase Světové ligy skončil z osobních důvodů. Stejnou dobu u národního týmu působí dosavadní asistent Nekola. O tom, že převzal Falascovu roli, dnes informoval svaz.

Sedmačtyřicetiletý Nekola nyní po dvou desetiletích následuje v roli hlavního trenéra svého otce Miroslava, který byl na reprezentační lavičce v letech 1996-98.

K oběma volejbalovým výběrům se po zahraničních trenérech opět vrátili Češi. Loni na podzim, když reprezentaci žen opustil Němec Alexander Waibl po nevydařené kvalifikaci na evropský šampionát, povýšil z pozice asistenta Zdeněk Pommer. V baráži proti Slovensku pak s hráčkami slavil postup na Euro.

Mistrovství Evropy volejbalistů začne v Polsku 24. srpna, v základní skupině ve Štětíně Češi nastoupí proti Slovensku, Německu a Itálii.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty