Rubriky:

Míčové sporty

ČR - Peru 3:1

Volejbalistky podruhé zdolaly v Grand Prix Peru

22. července 2017 08:13 - Richmond

České volejbalistky porazily i podruhé v Grand Prix Peru. Na turnaji v kanadském Richmondu vyhrály stejně jako před dvěma týdny 3:1 a s bilancí šesti vítězství a jedné porážky zůstaly v tabulce druhé divize na čtvrtém místě. Už dvě kola před koncem základní části soutěže je jasné, že ve Final Four v Ostravě se s domácí reprezentací představí Korea, Polsko a Německo.

Šesté vítězství v Grand Prix české hráčky získaly nad Peru zejména díky výbornému podání a obraně na síti. Podařilo se jim osm es. "Servis rozhodl. Daly jsme hodně es, podáním tlačily po celou dobu. Taky jsme dobře blokovaly a celkově jsme hrály dobře," hodnotila nahrávačka Pavla Vincourová.

Nejlepší hráčkou zápasu byla smečařka Michaela Mlejnková. Volejbalistka Stuttgartu nasbírala 22 bodů, osmnáct útokem a čtyři blokem. Český tým zvítězil po setech 25:23, 22:25, 25:19 a 25:17, na poměr bodových bloků předčil Jihoameričanky 13:7.

"Ve druhém setu jsme ale nehráli dobře, chyběla nám energie. Pak už jsme dobře servírovali a zbytek zápasu měli pod kontrolou," dodal trenér Zdeněk Pommer.

Dnes v noci SELČ jeho tým čeká prověrka proti evropskému rivalovi Německu. V neděli v generálce na Final Four v Ostravě-Porubě nastoupí proti domácí Kanadě, která proti Němkám v pátek neuhrála ani set.

Grand Prix volejbalistek, turnaj 2. divize v Richmondu (Kanada)
ČR - Peru 3:1 (23, -22, 19, 17)
Sestava a body ČR: Vincourová 2, Toufarová 15, Nachmilnerová 15, Strušková 9, Mlejnková 22, Bednářová 2, libero Dostálová - Kossányiová 12, Kopáčová 2, libero Vaňková. Trenér: Pommer.
Nejvíce bodů Peru: Leyvaová 16, Uribeová a Friasová po 9.
Rozhodčí: Perez (Port.), Charles (Trin.). Čas: 115 min. Diváci: 1000.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty