Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalová reprezentantka Vaughnová jde z USK do Fenerbahce

23. července 2017 19:32 - Praha

Americká basketbalistka s českým pasem Kia Vaughnová po pěti letech opouští tým USK Praha a podepsala smlouvu s Fenerbahce Istanbul. Turecký celek o tom informuje na svém webu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Třicetiletá Vaughnová posledních pět sezon patřila ke klíčovým postavám českých šampionek. V roce 2015 dokonce dotáhla tým k triumfu v Evropské lize jako nejužitečnější hráčka Final Four. Na začátku letošního roku získala české občanství díky délce působení v pražském celku a reprezentovala Českou republiku na červnovém mistrovství Evropy.

Evropský pas však zároveň zvedl její cenu na trhu a nakonec se rozhodla pokračovat v kariéře v kádru posledního finalisty Euroligy Fenerbahce Istanbul. V dresu USK ji zastoupí švédská pivotka Amanda Zahuiová, kterou vedení českých mistryň přivedlo z Orenburgu už v květnu. Zahuiová je nyní spoluhráčkou Vaughnové v týmu zámořské WNBA New York Liberty.

Vaughnová je už pátým odchodem z loňského kádru USK. Už dříve tým opustily Laia Palauová, Sonja Petrovičová, Anete Šteinbergaová a Ilona Burgrová.

ČTK

Zrušit