Rubriky:

Míčové sporty

Satoranský už trénuje s reprezentací basketbalistů

31. července 2017 21:35 - Praha

K národnímu týmu basketbalistů se v pondělí připojila největší hvězda Tomáš Satoranský. Rozehrávač Washingtonu Wizards se již zapojil do tréninku a v příštích dnech odcestuje s reprezentací na herní soustředění do Slovinska.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Z širší nominace trenér Ronen Ginzburg postrádá už jen pivoty Jana Veselého, který se ženil, a Ondřeje Balvína, o jejichž zapojení se stále jedná. Ve hře je i možnost posílení týmu o Američana s českým pasem Blakea Schilba, který v původní nominaci chyběl.

"Ondra Balvín změnil angažmá, vyrazí do Grand Canarie a následně se uvidí. Bavíme se o různých variantách. Jsme v kontaktu i s Honzou Veselým, který je po dost náročné sezóně," řekl manažer reprezentace Michal Šob na nedávné tiskové konferenci.

Čeští basketbalisté zatím v přípravě odehráli dvě přípravná utkání v Polsku a prohráli 68:101 a 72:85. To jim ještě chyběl Satoranský, který si chce v národním týmu zlepšit náladu poté, co v premiérové sezóně v NBA nedostával tolik prostoru, jak byl bývalý tahoun Barcelony a Sevilly zvyklý z Evropy. Na kontinentálním šampionátu před dvěma lety měl průměry 14,4 bodu, 6 doskoků a 5,8 asistencí.

ČTK

Zrušit