Rubriky:

Míčové sporty

Česká beachvolejbalová špička si zahraje o statisíce!

21. srpna 2017 20:12

Na písku to české volejbalistky umí. Neztratí se ve světě a rozbalit to dokážou i v Evropě, nedávné stříbrné medaile páru Kristýna Hoidarová Kolocová s Michala Kvapilová budiž důkazem. A na začátku září tohle umění ukážou fanouškům i v hlavním městě, kdy se v areálu ve Strašnicích uskuteční vrchol domácích soutěží beachvolejbalu. Na turnaji bude hrát i duo Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou. A mezi muži půjdou do turnaje v roli favoritů Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem. Finále se bude hrát v neděli 3. září.

 

FIVB.com

Daří se jim na zahraničních turnajích, dokáží porážet favorizované světové páry... Po nějaké době budou moct umění nejlepších českých hráčů obdivovat na vlastní oči také diváci v Praze. Nejlepších šestnáct dvojic si to rozdá o 200 tisíc korun a domácí titul.

„Už dlouho tady nebyla beachvolejbalová akce takového formátu. Dokázali jsme najít pro UNIQA mistrovství republiky termín, který nekoliduje s žádnou zahraniční akcí. Navíc naše páry dosáhly v letošním roce na fantastické výsledky, je pro ně prestižní vládnout také v České republice," tvrdil Vít Mařík, ředitel šampionátu v beachvolejbalu.

Současná sezóna má tři vrcholy. Světový šampionát ve Vídni už se uskutečnil (dělenou 9. příčku na něm vybojovala Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou). Na turnaji porazily jeden z nejlepších párů světa – Brazilky Agathu s Dudou. Na stejnou pozici dosáhly také Kristýna Hoidarová Kolocová s Michalou Kvapilovou. Ty navíc vyšperkovaly báječnou formu stříbrem na mistrovství Evropy v Lotyšsku.

O to více se teď všichni těší na třetí vrchol – domácí mistrovství. „Je moc hezké zahrát si doma. Nám se to bohužel příliš často nedaří, protože české turnaje téměř pokaždé kolidují se světovými," prohlásila Sluková, která upozorňuje, že český ženský beachvolejbal není jen o ní, Hermannové, Kolocové či Kvapilové.

„Je tu Martina Bonnerová s Šárkou Nakládalovou, Magda Dostálová s Karolínou Řeháčkovou. Mláďata Sára Štochlová s Martinou Maxinerovou. Vybojovat zlato nebude rozhodně jednoduché," prohlašuje.

V areálu Gutovka nepůjde o prvním zářiovém víkendu jen o beachvolejbal. Po celou dobu je připraveno mnoho akcí pro rodiny v rámci projektu „Děti, zpátky do školy!" Lákává bude Zumba zadarmo, jízdy na koloběžce, gumový squashový kurt a plno dalších aktivit.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.