Česko - Německo 0:3Češi nestačili na Němce. Přesto mají na ME postup na dosah

Štětín

Německo bylo nad síly českých volejbalistů při jejich druhém vystoupení na ME v polském Štětíně. Národní tým podlehl dosud neporaženému soupeři 0:3 po setech 19:25, 14:25, 20:25. Přesto mají reprezentanti už hodně blízko k postupu ze skupiny. Němci zřejmě jako její vítězové půjdou přímo do čtvrtfinále.

Ani na třetím šampionátu po sobě se českým volejbalistům nepodařilo uhrát proti německému výběru set. Už začátek utkání se českému týmu nepovedl a za stavu 0:5 si trenér Nekola vyžádal oddechový čas.

Zpřesněním hry v poli se podařilo srovnat reprezentantům na 13:13, jenže záhy se rozjel univerzál Grozer a české bloky byly často bezmocné. Německý tlak pak nezastavila ani různá střídání. Soupeř bodoval přímo z podání, dokázal zastavovat české útoky a o osudu druhého setu bylo už za stavu 10:2 prakticky rozhodnuto.

Ve třetím dějství udrželi Češi krok nejdéle, ale německý celek jim důraznějším útočným pojetím i tentokrát ve skóre ujel. Koncovku pak rozhodla série úspěšných servisů druhého univerzála Hirsche a při mečbolu devatenáctý Grozerův bod.

Karty se pro české mužstvo zdají být rozdané před pondělním večerním zápasem s Itálií jasně. Bude se zřejmě hrát o druhé a třetí místo v konečné tabulce skupiny, přičemž obě jsou postupové a znamenají středeční utkání o elitní osmičku.

Za 84 minut bylo dohráno. „Prohráli jsme 0:3 vzájemný zápas také na ME před dvěma i čtyřmi lety a bylo to s podobným obrazem hry jako letos," uznalo libero české týmu Milan Kryštof. „Němci nás jasně přehráli v útoku a byli výborní i v poli, tam čapli spoustu míčů. Nám sice párkrát vyšel útok středem sítě, ale Grozer představoval stálé nebezpečí pro blok. Snažili jsme se soupeře nějak potrápit, ale byly to jen krátké úseky hry. Nebyli jsme dost trpěliví, jenže ta volejbalová kvalita a síla Němců byly znát," připustil trenér Michal Nekola.