Slovinsko - Řecko 78:72Gruzie překvapivě prohrála s Ukrajinou, Slovinci mají třetí výhru

Basketbalisté Gruzie si na mistrovství Evropy zkomplikovali situaci překvapivou porážkou 81:88 s Ukrajinou, která se naopak udržela ve hře o postup po dvou předchozích prohrách. Gruzie přitom na úvod šampionátu zaskočila obhájce stříbrných medailí Litvu, jenže tuto výhodu záhy promarnila porážkami s Německem a dnes s Ukrajinou, kterou táhl rozehrávač Denys Lukašov 17 body, šesti doskoky a 11 asistencemi.

Slovinští basketbalisté oslavují výhru nad Řeckem.

Ve skupině B už není žádný neporažený tým, protože Itálie podlehla Litvě 73:78 a Němci prohráli s Izraelem 80:82, ačkoli v poslední čtvrtině vedli rozdílem 16 bodů. Strůjcem prvního izraelského vítězství na turnaji byl pivot Richard Howell, autor 23 bodů, devíti doskoků a sedmi zisků.

Ve skupině A v Helsinkách zaznamenala Francie pohodovou výhru 115:79 nad Islandem, který bude soupeřem české reprezentace v kvalifikaci mistrovství světa. Hned osm Francouzů dalo devět a více bodů, nejvíce Nando De Colo s 16 body. Za Island dal 23 bodů Jon Stefansson.

Už třetí výhru zaznamenalo Slovinsko, které otočilo duel s Řeckem, které ještě čtyři minuty před koncem vedlo. Koncovku ale vyhrálo Slovinsko 12:4 a po vítězství 78:72 vede helsinskou skupinu. Hvězdní rozehrávači Luka Dončič a Goran Dragič zaznamenali dohromady 42 slovinských bodů, tedy více než zbytek týmu.

Domácí Finové zvládli na turnaji už druhé prodloužení, po favorizované Francii v nastavení porazili i Polsko. Tentokrát na to potřebovali dokonce dvě dodatečné pětiminutovky, na výhře 90:87 se podílel Lauri Markkanen 27 body a devíti doskoky.