Rubriky:

Míčové sporty

Hvězda NBA organizuje pomoc pro oběti hurikánu Irma

9. září 2017 11:41 - Miami

Nedávná hvězda basketbalové NBA Tim Duncan organizuje pomoc pro Americké Panenské ostrovy, které zasáhl hurikán Irma. Ke zpustošené oblasti se navíc blíží další nebezpečný hurikán José.

 

Nedávná hvězda basketbalové NBA Tim Duncan organizuje pomoc pro Americké Panenské ostrovy, které zasáhl hurikán Irma. Ke zpustošené oblasti se navíc blíží další nebezpečný hurikán José.

Duncan oznámil, že jeho cílem je vybrat milión dolarů. Sám věnoval čtvrtinu celé částky, chce rovněž do postižené oblasti vyslat letadlo se zásobami a sestavit tým na odstranění následků katastrofy.

Někdejší opora San Antonia, kterému Duncan pomohl k pěti mistrovským titulům, se na Amerických Panenských ostrovech narodila a vyrůstala tam. Když Duncanovi bylo 13 let, zasáhl ostrovy ničivý hurikán Hugo. Na webu The Players' Tribune Duncan napsal, že řada jeho přátel trpí a že nikdo neví, jak to bude vypadat, až déšť ustane.

Jednačtyřicetiletý Duncan ukončil kariéru loni. Během 19 sezón odehrál v barvách San Antonia 1382 zápasů v základní části a 251 duelů v play off. Dvakrát získal cenu pro nejužitečnějšího hráče ligy a třikrát byl vyhlášen MVP finálové série.

Hurikán Irma, který za sebou v Karibiku zanechal zdevastované ostrovy a nejméně 24 mrtvých, dnes zeslábl na druhou nejsilnější kategorii. I tak je ale mimořádně nebezpečný, neboť ho provází vítr o rychlosti až 250 kilometrů v hodině a vzedmuté moře.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.