Rubriky:

Míčové sporty

Tři ruské házenkářky měly na ME dopingový nález

9. září 2017 11:59 - Vídeň

Tři ruské házenkářky měly pozitivní dopingový test na nedávném mistrovství Evropy hráček do 19 let ve Slovinsku. Ruský tým na šampionátu získal stříbrné medaile poté, co ve finále podlehl Francii 26:31.

 

Profimedia.cz

Jedna z hráček neprošla dopingovou kontrolou po utkání ve čtvrtfinálové skupině, další dvě byly pozitivně testovány v play off. Jména hráček ani informace o zakázaných látkách Evropská házenkářská federace nezveřejnila. Detaily k případu, který byl předán disciplinární komisi EHF, má oznámit v příštím týdnu.

Podle ruské házenkářské federace objevily kontroly v těle hráček meldonium, které "proslavila" tenisová hvězda Maria Šarapovová, jež si za nález na tuto látku odpykala patnáctiměsíční zákaz startu. Ruská federace v prohlášení uvedla, že za dopingovým nálezem mladých házenkářek může být plánovaná akce nebo provokace, a proto se obrátila na příslušné úřady, aby zahájily vyšetřování.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.