Rubriky:

Míčové sporty

Pět zápasů, pět výher. Opava kraluje. Na opravy není čas, říká kouč Czudek

24. října 2017 11:18 - Opava

Až nečekaně suverénně vstoupili do nového ligového ročníku basketbalisté Opavy. Vyhráli všech pět úvodních zápasů a vévodí ligové tabulce. Tak skvělý vstup nikdo ze současných hráčů nepamatuje. „Asi ne. Možná tři výhry maximálně. Ale jsme zase o rok zkušenější a je třeba to přetavit do zápasů,“ řekl opavský rozehrávač Jakub Šiřina, který se na poslední výhře nad Děčínem 87:71 podílel 21 body a osmi asistencemi.

 

František Géla

Děčín držel v Opavě krok první poločas. „Ve druhé půlce jsme přidali na agresivitě a donutili jsme soupeře k chybám. Hraje se o každý bod a je dobře, že budeme mít před odvetou s Děčínem plus šestnáct bodů," přemítal trenér Petr Czudek. Ani on tak výborný vstup do sezóny nepamatuje. „Měli jsme slušné rozlosování, ale nechci klukům ubírat kredit. Tím, že se oproti loňsku nehraje čtyřkolově, se musí každá minuta, každá čtvrtina odjezdit. Není čas na opravy. Už to nepůjde jako v minulých letech, kdy jsme si mohli říkat, že jsme mohli někde zabrat, škoda tamtoho a tohohle. Kluci to pochopili a budeme se snažit do nadstavby získat co nejvíce vítězství a co nejlepší formu," řekl Czudek.

V předchozích zápasech Opavané porazili Jindřichův Hradec (107:73), Ostravu (104:78), Svitavy (81:80) a USK Praha (88:70). „Ten začátek sezóny nás nakopl. Všem se nám zvedlo sebevědomí, předvádíme pěkný basket a budu rád, když nám to vydrží," vykládal Šiřina.

V příštím kole budou mít Opavané uhájení neporazitelnosti velmi složité, protože cestují na hřiště čtrnáctinásobného mistra Nymburka. „Nepojedeme tam prohrát. V minulém play off jsme je dokázali porazit, tak proč to nezkusit natáhnout na šest nula," pousmál se Šiřina.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty