Rubriky:

Míčové sporty

USK Praha - Polkowice 72:66

Elhotová s Hanušovou dovedly USK k výhře nad Polkowicemi

25. října 2017 20:47 - Praha

Basketbalistky ZVVZ USK Praha zvládly i druhé domácí utkání v této sezoně Evropské ligy a porazily Polkowice 72:66. Zlepšily si tak náladu po minulé smolné prohře na palubovce Galatasaraye. Polský celek naopak stále čeká na první výhru. Triumf USK režírovaly zejména české reprezentantky Kateřina Elhotová a Alena Hanušová, které dohromady daly 38 bodů.

 

Kateřina Šulová, ČTK

Pražanky se mohly od začátku opřít o střelbu z dálky, která jim v předchozích dvou zápasech příliš nefungovala. Tentokrát ale Kateřina Elhotová a Hanušová daly už v první čtvrtině po dvou trojkách. Naopak pod košem se prosazovaly hodně těžko a v ideálním rozpoložení nebyly zahraniční opory. Proto se USK nedařilo soupeři výrazněji odskočit.

Naopak v úvodu druhé půle Polkowice rychle utekly na pět bodů, ale české mistryně dobře zareagovaly, zkvalitnily obranu a šňůrou 19:4 získaly před poslední čtvrtinou desetibodové vedení. Zasloužila se o to zejména kapitánka Elhotová, která zatím zůstávala v sezoně za očekáváním, ale dnes byla spolu s Hanušovou hlavní oporou. K 18 bodům přidala také pět doskoků a pět asistencí a byla druhou nejužitečnější hráčkou zápasu těsně za Hanušovou, která připsala 20 bodů, pět doskoků a dva bloky.

Hráčky Polkowic ztratily jistotu a nedokázaly najít recept, jak se vrátit do zápasu. Zvlášť když se jim na rozdíl od USK nedařila střelba z dálky a za celý zápas daly jedinou trojku. Pražanky si tak výhru už v klidu pohlídaly.

První minuty v dresu USK odehrála Američanka DeWanna Bonnerová, která se vrací do hry po roční mateřské pauze. Za 12 minut stihla pět bodů a šest doskoků.

Utkání 3. kola skupiny A Evropské ligy basketbalistek:
ZVVZ USK Praha - Polkowice 72:66 (19:16, 34:34, 55:45)
Nejvíce bodů: Hanušová 20, Kateřina Elhotová 18, Zahuiová 13, Xargayová 9 - Dikeulakuová-Babkinová 16, Fagbenleová 12, Spanuová, Holmesová a Clarková po 10.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty