Rubriky:

Míčové sporty

Prostějov - Ostrava 3:1

Prostějovské volejbalistky vyhrály duel neporažených s Ostravou

30. října 2017 20:08 - Prostějov

Prostějovské volejbalistky zdolaly v duelu dosud neporažených celků Ostravu 3:1 a po třetím kole vedou extraligovou tabulku. Obhájkyně mistrovského titulu mají o bod více než KP Brno, Ostrava je čtvrtá za Olomoucí. Ve vítězném celku si 21 bodů připsala univerzálka Helena Horká, na druhé straně byla stejně úspěšná Helena Kojdová.

 

Jiří Tomaškovič, Právo

Ostravské svěřenkyně reprezentačního trenéra Zdeňka Pommera v předchozích dvou zápasech neztratily ani set, v Prostějově však prohrály úvodní sadu jednoznačně 15:25. Pak se hra vyrovnala, ale hostující celek v druhém setu nezvládl koncovku a po snížení na 1:2 už v závěrečném dějství soupeřkám opět nestačil.

Trenér vítězek Miroslav Čada prohlásil, že jeho tým odehrál dva sety dobře a dva špatně. "Špatně jsme tam bránili Kojdovou, ale zejména jsme špatně útočili. Do druhého setu jsme nastoupili v útoku s určitou laxností, některé hráčky ztratily jistotu a hráli jsme to pak příliš opatrně," řekl České televizi.

Ostravský kouč Pommer uvedl, že jeho svěřenkyně nastoupily proti mistryním se zbytečným respektem. "To se projevilo hlavně v množství zkažených servisů, čtvrtý set pak byl podobný. Ale v druhém a třetím byly momenty, kdy jsme soupeře zatlačili," dodal Pommer.

Uniqa extraliga volejbalistek - 3. kolo
Prostějov - Ostrava 3:1 (15, 23, -22, 16)
Nejvíce bodů: Horká 21, Emontsová 17, Herelová 9 - H. Kojdová 21, Makauskaiteová a Nachmilnerová po 10.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty