Welsch v pardubické premiéře na Nymburk nevyzrál

Pardubičtí basketbalisté v sobotu drželi v utkání sedmého ligového kola dlouho krok s Nymburkem, nakonec ale s favorizovaným obhájcem titulu prohráli 73:95. Jiří Welsch, který se do pardubického dresu vrátil po dvaceti letech, nastřílel z pozice náhradníka za patnáct minut hry čtyři body.

Jiří Welsch na archivním snímku v dresu české reprezentace.

Po vyrovnaném prvním poločase došel Východočechům dech. V třetí i v závěrečné čtvrtině přidali už jen po deseti bodech a Nymburk jim brzy unikl. Nejlepším střelcem zápasu byl autor 24 nymburských bodů Kendrick Ray.

Sedmatřicetiletý Welsch, jeden z nejlepších českých basketbalistů historie se zkušenostmi z NBA, dovedl na jaře Nymburk v roli kapitána ke čtrnáctému titulu v řadě. Na pokračování spolupráce se však po vypršení smlouvy nedomluvil.