Rubriky:

Míčové sporty

Avellino - Nymburk 80:63

Nymburk prohrál v Itálii a má třetí porážku v sezóně LM

8. listopadu 2017 22:20 - Avellino

Basketbalisté Nymburku v 5. kole Ligy mistrů prohráli na hřišti Avellina 63:80 a připsali si třetí porážku v sezóně. Propadli se tak do dolní poloviny tabulky skupiny D, kde mají shodnou bilanci jako další tři týmy. Před svým dalším soupeřem Ostende jsou jen díky lepšímu skóre.

 

Josef Vostárek, ČTK

Nymburk šel do utkání se snahou zopakovat minulou venkovní výhru v Bonnu. A proti oslabenému italskému celku bez tří klíčových hráčů si věřil, jenže trenér Oren Amiel rovněž nemohl nasadit nejsilnější sestavu, protože mu chyběl kapitán Pavel Pumprla. Navíc se nedařilo zastavit amerického střelce domácích Jasona Riche, který nakonec nasbíral 23 bodů.

Avellino tak začalo brzy utíkat a už v první čtvrtině získalo náskok devíti bodů. Nymburk se sice ve druhé čtvrtině chytnul a držel se ve hře, ale snížil jen na 34:38. Pak však Italové znovu rychle utekli na 13 bodů a výhru už nepustili. Naopak v závěru ještě skóre navýšili.

I proto, že Nymburku se proti dobré obraně Avellina nedařila střelba a ani souhra. Za celý zápas nasbíral jen 10 asistencí a musel se více spoléhat na individuální akce. Střelbu měl jen 36 procent. Dařilo se pouze Vojtěchovi Hrubanovi, který byl s 18 body za čtyři trojky z pěti pokusů nejlepším střelcem hostů.

Utkání 5. kola skupiny D basketbalové Ligy mistrů:
Avellino - Nymburk 80:63 (23:14, 42:36, 61:50)
Nejvíce bodů: Rich 23, Wells 19, Filloy 16 - Hruban 18, Lawrence 12, Ray 10, Peterka 7.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty