Rubriky:

Míčové sporty

Chceme přispět ke kvalitě extraligy, avizuje šéf Karlovarska ambice týmu

14. listopadu 2017 13:04 - Karlovy Vary

Na čtvrtém místě tabulky po odehraných sedmi kolech extraligy figurují volejbalisté VK Karlovarsko. Patří tak do čtveřice předpokládaných favoritů s tím, že před pátou Ostravou mají momentálně už pětibodový náskok. „Liga se rozbíhá naplno a z celkového pohledu od ní očekávám další zlepšení kvality, k čemuž chceme taky přispět,“ říká prezident karlovarského klubu Jakub Novotný v rozhovoru pro Sport.cz.

 

cvf.cz

Vraťme se ještě v krátkosti k minulé sezóně. V západočeském týmu už nepůsobí Michal Sukuba, jenž předtím sbíral mistrovské tituly s Českými Budějovicemi.

Michal Sukuba v našem klubu strávil do letoška tři sezóny. Jsme mu za to velmi vděční. Ale nakonec přišlo trenérské rozhodnutí, že tým doplníme o mladšího hráče.

Jste tedy spokojeni s posilami?

Udělali jsme všechno, co bylo v našich silách, abychom tým doplnili, jak jsme chtěli. Jestli to bude stačit ke splnění stanovených cílů, to se nikdy neví. Sezóna bude dlouhá.

Bylo těžké přetáhnout v konkurenci ostatních klubů do Karlovarska Filipa Rejlka?

V létě probíhal pomyslný souboj o bývalé reprezentanty, vracející se ze zahraničí do Česka. Tedy o Jana Štokra, který zamířil do Liberce, a Filipa Rejlka. Jsme rádi, že Filip Rejlek je ve Varech. Snažili jsme se mu vyhovět, a nakonec dal přednost Karlovým Varům před Českými Budějovicemi.

Karlovarsko momentálně disponuje na soupisce reprezentanty ze čtyř zemí. Co to pro klub znamená?

Samo o sobě je to dobrý fakt. Kromě dvou současných českých reprezentantů Marka Zmrhala a Daniela Pfeffera jsou tady hráči z národních týmů Slovinska, Slovenska a Estonska. A k nim můžeme připočíst i Ondru Hudečka, Filipa Rejlka, Michala Kriška a Tomáše Širokého, kteří byli dříve v české reprezentaci. Věřím, že mezinárodní poznatky pomohou našemu týmu v Challenge Cupu, do něhož vstupujeme 6. prosince na půdě chorvatské Mladosti Záhřeb.

Pokud jde o extraligu, pikantní jsou měření sil Karlovarska s Duklou Liberec. Na obou stranách působí hráči s mezinárodními zkušenostmi. A daly by se najít i další vazby...

Jistě, s libereckým trenérem Michalem Nekolou jsme byli na jedné lodi na nedávném mistrovství Evropy, kde jsme obsadili sedmé místo. Já jako vedoucí sportovního úseku mužské reprezentace a Michal jako její hlavní kouč. Skvěle se mi s ním spolupracovalo. V extralize jsme ale konkurenti. Michal Nekola z pozice trenéra Liberce a já coby prezident karlovarského klubu. Známe se dlouho. Ostatně, hrál jsem pod ním při společném působení v Ústí nad Labem.

Co očekáváte od probíhajícího ročníku extraligy?

Další zkvalitnění soutěže. Už se hodně psalo o příchodech hráčů zvučných jmen včetně cizinců. A pokud jde o Karlovarsko, věřím, že se nikdo nezraní. A že budu mít jako šéf klubu dostatek peněz, abych všechno, co s karlovarským týmem v sezóně souvisí, zaplatil (úsměv).

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit