Rubriky:

Míčové sporty

Do nominace basketbalistů se nevešli Sehnal s Pomikálkem

23. listopadu 2017 16:47 - Pardubice

Trenér českých basketbalistů Ronen Ginzburg vyřadil z nominace pro úvodní dva zápasy kvalifikace o mistrovství světa s Islandem a Finskem Ondřeje Sehnala z USK Praha a děčínského Tomáše Pomikálka. Naopak soutěžní premiéra v národním dresu čeká Michala Mareše z USK, Tomáše Vyorala z Nymburka a pardubického Viktora Půlpána.

 

Vlastimil Vacek, Právo

České basketbalisty čeká v pátek vstup do kvalifikace o mistrovství světa 2019. V pardubické Tipsport Areně přivítají od 18:00 Island, který by měli porazit, pokud chtějí reálně pomýšlet na postup. Reprezentanti se připravovali od neděle ve čtrnáctičlenném složení a Ginzburg byl nucen nominaci dnes zúžit. Nakonec ukázal na nejmladšího člena týmu Sehnala a Pomikálka, který se v reprezentaci pohybuje od roku 2011, ale nikdy neprošel finálním zúžením.

"Ondra Sehnal má velký talent a myslím, že je před ním slibná budoucnost v národním týmu. Bohužel jsme měli ale jen málo tréninků a nebylo moc času ho pořádně otestovat. Na pozici Tomáše Pomikálka je hodně velká konkurence v současném kádru a rozhodli jsme se, že pro tento zápas v nominaci nebude," uvedl trenér Ginzburg v tiskové zprávě.

Naopak první velkou šanci je připravený dát Vyoralovi, Marešovi a Půlpánovi, který se může představit před domácím pardubickým hledištěm.

"Viktor Půlpán je chytrý hráč. Ví, jak kontrolovat tempo hry. Jeho obrana je dobrá. Samozřejmě, musí se ještě hodně zlepšit, ale jak jsem řekl, začali jsme novou cestu národního týmu, chceme hráče připravovat pro budoucnost v reprezentaci a on je jedním z nich," dodal Ginzburg.

Věří, že dal dohromady nejsilnější možný tým, který se doma proti Islandu a následně v pondělí ve Finsku pokusí získat dvě výhry. "Snažili jsme se během těch tří dnů co nejlépe tým připravit. Každý osobně je v dobré formě, ale trochu postrádáme týmovou chemii. To je něco, co nevytvoříte během tak krátké doby. Budeme ale bojovat a to je to, čím můžete zápasy vyhrát," dodal český kouč.

ČTK

Zrušit