Basketbalistky USK zvítězily na hřišti KP Brno o 21 bodů

Basketbalistky USK Praha vyhrály v lize i dvanáctý zápas v sezoně a bez porážky vedou tabulku. Po středeční těsné euroligové prohře s belgickým Castors Braine zvítězily na hřišti KP Brno 87:66. Jednadvacetibodový rozdíl ve skóre je pro USK druhý nejnižší v sezoně, vyrovnanější duel s úřadujícími šampiónkami odehrál jen Hradec Králové.

Marija Režanová ze ZVVZ USK Praha.

Brňanky sehrály s USK v úvodní čtvrtině vyrovnanou partii, v závěru prvního poločasu ale hostující tým odskočil na rozdíl jedenácti bodů. Třetí čtvrtinu sice domácí basketbalistky o tři body vyhrály, koncovku si ale USK pohlídal.

Nejlepší střelkyní zápasu byla s 21 body Dewanna Bonnerová, Marija Režanová přidala 17 bodů a Amanda Zahuiová si připsala 16 bodů a 12 doskoků.