Rubriky:

Míčové sporty

České házenkářky byly považovány za outsidery. Ukázaly jsem, že nejsme nuly, míní Malá

12. prosince 2017 17:28 - Magdeburg

Důležitých pět branek dala v pondělním osmifinále mistrovství světa proti Rumunsku házenkářka Veronika Malá a pomohla k těsné výhře nad favoritem 28:27. Po nečekaném úspěchu řekla, že před šampionátem v Německu všichni měli český tým za outsidery, ale hráčky jim dokázaly, že nejsou nuly. Postupem do čtvrtfinále mezi osm nejlepších týmů vybojovaly historicky nejlepší výsledek pro samostatnou Českou republiku. Dosud to bylo deváté místo z roku 1993.

 

Hendrik Schmidt, ČTK/AP

Malá se měsíc před šampionátem zranila a čtyři týdny neběhala. "Protihráčka mi při ligovém zápase ve Francii spadla na levý kotník odrazové nohy. Pořád to bolelo a měla jsem strach, abych to stihla. Ale věřila jsem, že se dám do kupy. Jsem ráda, že jsem to stihla a můžu tady být a užívat si tu atmosféru," uvedla křídelnice klubu Issy Paříž.

Ještě před odjezdem na šampionát dávala ve Francii rozhovory tamějším novinářům do televize. "Zeptali se na náš cíl. Když jsem řekla, že chceme postoupit ze skupiny, ptali se mě, jestli je to vůbec možné. Když jsem řekla, že ano, koukali na nás jako na největší outsidery. Dokázaly jsme i těm, co v nás pořád vidí nuly, že to není jenom náhoda. Za to jsem moc ráda," svěřila se Malá.

Sama k překvapivé výhře nad Rumunskem přispěla důležitými góly z křídla a platná byla stejně i při výhře ve skupině proti favorizovanému Polsku. Přiznala však, že začátek po zranění nebyl jednoduchý. "Nebylo to lehké čtyři týdny nic nedělat, nebýt v zápřahu. A možná to šlo i chvíli vidět. Ale pak se to zlepšovalo a věřila jsem, že to bude lepší. Góly proti Rumunsku se rozložily na více postů a jsem ráda, že se to dohrávalo i do křídel," řekla Malá.

Na návratu pracovala spolu s mentálním koučem Michalem Šafářem. "Stříhali jsme si nějaká videa mých akcí, abych se na ně dívala. To mě mělo udržovat v té házené," prozradila jeden z kroků Malá. A na šampionátu přidala další povedenou akci. Proti favorizovaným Norkám Malá chytila při rychlém protiútoku ve výskoku míč zády k brance, přesto ho dokázala dopravit do sítě.

Češky vyhrály v základní skupině nad Argentinou a Polskem, pak prohrály se Švédskem, Norskem a Maďarskem. Po výhře nad Rumunskem je čekají vicemistryně světa a Evropy z Nizozemska.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty