Rubriky:

Míčové sporty

Luzumová je první českou vítězkou měsíční ankety EHF

14. prosince 2017 14:30 - Vídeň

Reprezentační kapitánka Iveta Luzumová byla jako první česká házenkářka vyhlášena hráčkou měsíce v novinářské anketě evropské federace EHF. Osmadvacetiletá opora národního týmu, s nímž si ve středu zahrála čtvrtfinále na mistrovství světa, získala ocenění za listopadové výkony v dresu německého Thüringeru.

 

Hendrik Schmidt, ČTK/AP

Luzumová se o prvenství v anketě dozvěděla po prohraném zápase na MS s Nizozemskem. Na výsledku 26:30 se podílela jedenácti brankami a za vysokou úspěšnost střelby ji ocenila i EHF. V Lize mistryň dosud vsítila 50 gólů a vede tabulku střelkyň.

"Jsem hrdá a ještě více překvapená, že jsem toto ocenění získala," citoval Luzumovou web evropské federace. "Jsem specialistkou na sedmičky, proto je číslo tak vysoké. Ale když vyhrává tým, nezáleží na tom, kdo dává góly," dodala.

Mistrovství světa v Německu zakončila Luzumová se 47 brankami a s reprezentací obsadila osmé místo, což je nejlepší výsledek samostatné České republiky.

EHF vyhlašuje hráčku i hráče měsíce od ledna 2016. Mužskou kategorii v listopadové anketě ovládl brankář Arpad Sterbik z Vardaru Skopje, srbský rodák reprezentující Španělsko.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty