Rubriky:

Míčové sporty

Outsider? Zapomeňte. Volejbalisté z Ústí chtějí bojovat o play off

15. prosince 2017 11:57 - Ústí nad Labem

Nejlepší úvodní část sezóny za poslední roky prožívají v extralize volejbalisté SKV Ústí nad Labem. Celek, který v předešlých ročnících figuroval i s velkou ztrátou na konci tabulky a zachraňoval se v baráži, se srdnatým způsobem zbavil nelichotivé nálepky outsidera. „S kvalitnějším kádrem chceme zabojovat o play off," komentuje nynější snažení ústeckých volejbalistů generální manažer klubu Miroslav Přikryl v rozhovoru pro Sport.cz.

 

Josef Pešout, Sport.cz

Čemu přičítáte posun ve výkonnosti družstva?

Po dvanácti kolech základní části extraligy jsme na osmém místě. Měli jsme původně skromnější představy s tím, že se chceme především odpoutat ze dna tabulky. Zatím se to podařilo. Je to i výsledek obměny kádru, v němž panuje lepší atmosféra, když se vyhrává. Každé vítězství dodává sebevědomí hráčům, trenérům i funkcionářům. Nechali jsme v tabulce za sebou čtyři celky, které nás předtím porážely.

Jak byste současný kádr SKV Ústí charakterizoval?

Angažovali jsme kvalitní české hráče i dražší cizince. Osa týmu stojí na nahrávači Bartůňkovi a univerzálu Kramarovi. Základní úderná dvojice je sehraná, dobře jí sekundují i ostatní hráči. Přitom se extraliga v globálu výrazně zvedla, pokud jde o její úroveň.

Co říkáte na rozložení sil týmů v nejvyšší soutěži?

Extraliga se rozdělila na tři skupiny po čtyřech. Nahoře jsou Liberec, Kladno, České Budějovice, Karlovarsko. Rádi bychom se drželi na spodku druhé čtyřky. Ale osmé místo musíme potvrdit v dalším průběhu soutěže.

Byť se ústeckého celku boj o titul a medaile netýká, kdo je podle vás největším aspirantem na nejvyšší příčku?

Nemám vyloženého favorita a ani ho tam při současné vyrovnanosti špičky nevidím. Nepředpokládám, že by někdo vyskočil a hrál volejbal, který by signalizoval, že je to jasný adept na titul. Může se o něj poprat celá čtveřice.

Jak posuzujete reálné šance Ústí směrem k play off?

Přímou účast zaručí jen umístění do šesté pozice. Naším úkolem je dostat se v silné konkurenci do předkola pro týmy od sedmého do desátého místa. Cítíme příležitost, že bychom to mohli dokázat.

eš, Sport.cz, Právo

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.