Fenerbahce - Crvena Zvezda 82:56Veselý táhl Fenerbahce k výhře nad Crvenou zvezdou

Istanbul

Basketbalisté Fenerbahce Istanbul v Evropské lize deklasovali Crvenou zvezdu Bělehrad 82:56. Nejlepším hráčem utkání byl český pivot Jan Veselý, který zaznamenal 15 bodů a osm doskoků. Fenerbahce tak napravilo minulou porážku a alespoň dočasně poskočilo na druhé místo před Olympiakos Pireus, který ve středu hostí lídra CSKA Moskva.

Veselý hrával za Partizan Bělehrad, proti konkurenční Crvené zvezdě tak má vždy o motivaci postaráno. Důležitou roli sehrál zejména ve druhé čtvrtině, kdy za stavu 21:25 dal tři koše za sebou, z toho dva poté, co v útoku doskočil míč, a nedovolil tak soupeři utéct. Naopak nastartoval únik domácích, kteří ještě do poločasu získali dvouciferný náskok.

Český pivot se podílel i na šňůře 9:0 ve třetí čtvrtině, která definitivně zlomila odpor soupeře a v závěrečné části už mohlo Fenerbahce šetřit síly na další zápasy.

Real Madrid vyhrál španělské derby nad Valencií 91:72, přestože musel už od druhé čtvrtiny hrát bez své největší hvězdy Luky Dončiče. Slovinský mistr Evropy a možná jednička draftu do NBA byl vyloučen, poté co na hřišti strávil jen sedm minut a stihl šest bodů.

Sudí mu nejprve odpískali nesportovní chybu, když byl při snaze o smeč faulován a při tom loktem rozrazil protihráči nos. Následně dostal technickou chybu, když protestoval proti odpískanému prorážení. Při odchodu ze hřiště naštvaně kopal do plátěného tunelu.

Evropská liga basketbalistů - 13. kolo:
Fenerbahce Istanbul - Crvena Zvezda Bělehrad 82:56 (za domácí Veselý 15 bodů, 8 doskoků, 1 asistence),
Žalgiris Kaunas - Bamberg 88:84
Panathinaikos Atény - Maccabi Tel Aviv 89:76,
Real Madrid - Valencie 91:72.