Rubriky:

Míčové sporty

Česko - Maďarsko 33:27

Senzace! Čeští házenkáři znovu vyhráli a slaví postup ze skupiny smrti

17. ledna 2018 19:53 - Varaždin/Praha
(Aktualizováno: 17. ledna 2018 20:12)

Podceňovaný tým se vzepřel gigantům. Senzace je dovršena nebo spíš umocněna. Čeští házenkáři porazili na mistrovství Evropy v chorvatském Varaždínu i Maďarsko 33:27 a postoupili ze skupiny smrti do druhé fáze turnaje. Dokonce si do příští tabulky nesou dvoubodový zisk za výhru nad Dány. Česko je mezi elitní evropskou dvanáctkou a už nyní má zaručené nejlepší umístění na šampionátu od roku 2010, kdy obsadilo osmé místo.

 

Ognen Teofilovski, Reuters

Úžasnou kanonádu proti Maďarsku předvedl Ondřej Zdráhala, který nastřílel čtrnáct gólů, parádní týmový výkon podtrhl znovu skvělý Martin Galia v brance. Čeští házenkáři rozehrají druhou fázi evropského šampionátu v Chorvatsku v pátek proti Německu. V úterý je čeká Makedonie a ve středu Slovinsko.

Na začátku klíčové bitvy se národní tým těžko prosazoval proti silově hrajícím Maďarům, které v úvodu podržel i výborně chytající Mikler a bylo z toho vedení 4:1 pro soupeře. Čeští reprezentanti se tím nenechali vykolejit, útočný projev perfektně dirigoval ze střední spojky Zdráhala, jenž neomylně zakončoval a ztráta se rychle začala menšit.

Ve 14. minutě už bylo srovnáno na 7:7, když střelbu ze spojek podpořili i Kašpárek s Horákem a převážili misku vah na českou stranu. K tomu se přidala neuvěřitelná Galiova úspěšnost v brance šplhající k padesáti procentům.

Důležitým momentem pro vývoj bylo, když Lekai neproměnil sedmičku proti střídajícímu Mrkovovi a Maďaři celkem devět minut nedokázali dát gól, takže národní tým utekl ve skóre na 15:10.

Vzápětí ve 28. minutě pivot Petrovský dostal červenou kartou, ale Češi dál bojovali s velikou energií a ohromným nasazením. Za celý první poločas se Maďarsko nedostalo k rychlému protiútoku. Po změně stran ale čtyřgólovou šňůrou dosáhlo korekci stavu na 19:17, jenže blíž ho s nadšením bojující národní tým už nepustil.

Zdráhala hrál v útoku s obrovskou chutí, v doslova životním výkonu ho nepřibrzdil ani maďarský pokus o osobní bránění. Ke konci se soupeř snažil tak trochu o hru vabank s vysunutou obranou, ale Češi už nebyli k zastavení.

Mistrovství Evropy házenkářů, skupina D
ČR - Maďarsko 33:27 (15:11)
ČR: Galia, Mrkva - Zdráhala 14/3, Hrstka 4/3, Číp a Horák po 4, Kašpárek a Stehlík po 3, Bečvář 1, Petrovský, Mubenzem, Kasal, Zeman, Landa, Kotrč, Sviták.
Nejvíce branek Maďarska: Lekai 9/2, Balogh 5/1. Rozhodčí: Pichon, Reveret (oba Fr.). Sedmimetrové hody: 6/6 - 4/3. Vyloučení: 4:1. ČK: 28. Petrovský (ČR).
kez, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty