Česko - Německo 19:22Překvapení bylo blízko, házenkáři padli až v koncovce

Varaždín/Praha

Čeští házenkáři byli blízko dalšímu překvapení. Po skalpu Dánů a Maďarů si na mistrovství Evropy v chorvatském Varaždínu troufli i na obhájce zlata Němce a ještě osm minut před koncem nad nimi vedli, jenže soupeř šňůrou šesti branek otočil skóre a nakonec zápas II. skupiny skončil českou porážkou 19:22.

Čeští házenkáři na ME odehráli s favorizovaným Německem vyrovnanou partii, dlouho dokonce vedli. Soupeři se statečně postavil třeba Pavel Horák.

Německou střelbu vesměs obstarávala 195 cm měřící ostrá spojka Fäth a hlavně jeho zásluhou soupeř ve 13. minutě vedl 7:5, ale český výběr třemi brankami po sobě otočil skóre. V brance vše podržel Mrkva, jenž se následně střelou přes celé hřiště prosadil i gólově.

Byla to urputná bitva, oba celky působily hodně houževnatě a ani jeden dlouho nevedl výrazněji než o dvě branky. Ještě čtvrthodiny před koncem 16:16, pak se dokonce povedlo Česku rychle utéct ve skóre dvěma trefami za sebou, jenže pohříchu dalších 12 minut proti agresivně hrající obraně protivníka gólově mlčelo.

Německo tak i díky výtečným zákrokům střídajícího brankáře Wolffa zvedlo hlavu a šňůrou šesti branek převážilo zápas na svou stranu. Přece jen rozhodla větší zkušenost na straně soupeře. Přitom pět minut před koncem mohl vyrovnat nejlepší střelec turnaje Zdráhala, jenže za stavu nedal 18:19 sedmičku. Pak už národní tým nenašel způsob, jak na šampionátu dosud neporažené Němce zastavit.

„Na jednu stranu jsem pyšný na svůj tým, že trápil velkého favorita, ale na druhou stranu jsem smutný, protože jsme byli vážně blízko dalšímu obrovskému překvapení. Naše obrana fungovala parádně, dostat 22 branek od silného Německa je dobré. Ale v útočném projevu nám ke konci trochu došel dech," řekl trenér Daniel Kubeš.

Mistrovství Evropy házenkářů – II. skupina ve Varaždínu
Česko–Německo 19:22 (10:9)
Nejvíce branek: Číp 6, Kašpárek 4, Zdráhala 4/2, Horák 3 – Fäth 8, Gensenheimer 3/1, Kolhbacher, Wolf po 2. Rozhodčí Gubica, Miloševič (oba Chorvatsko), sedmimetrové hody 3/2 – 1/1, vyloučení 4/3, 3070 diváků.
Slovinsko - Dánsko 28:31 (14:16)