Míčové sporty

Veselého 12 bodů pomohl Fenerbahce vyhrát derby v Eurolize

19. ledna 2018 20:38 - Istanbul

Dva dny po vítězství v prestižním souboji s Panathinaikosem Atény zvládli basketbalisté Fenerbahce Istanbul v Evropské lize také derby. Na výhře 89:84 nad městským rivalem Anadolu Efes se podílel 12 body Jan Veselý, který během 25 odehraných minut přidal pět doskoků a tři asistence. Po čtvrté výhře za sebou se Fenerbahce posunulo v tabulce na druhé místo za CSKA Moskva, který má stejně bodů, ale zápas k dobru.

sntv

V euroligovém duelu s druhým istanbulským účastníkem Evropské ligy uspěli obhájci titulu v této sezoně i podruhé. Na konci října Fenerbahce porazilo Anadolu Efes 81:70. Dnešní odvetu Veselého tým rozhodl povedenou druhou čtvrtinou, kterou ovládl v poměru 22:11.

Nejlepším hráčem vítězů byl Brad Wanamaker, který zaznamenal 18 bodů a osm asistencí. Domácím nepomohl ani skvělý střelecký výkon nové posily Toneyho Douglase. Jednatřicetiletý hráč, který prošel sedmi kluby NBA, stihl za necelých 24 minut nastřílet 29 bodů.

Evropská liga basketbalistů - 19. kolo:
Anadolu Efes Istanbul - Fenerbahce Istanbul 84:89 (za hosty Veselý 12 bodů, 5 doskoků, 3 asistence)
Panathinaikos Atény - CSKA Moskva 70:75
Baskonia Vitoria - Milán 82:83
Unicaja Málaga - Real Madrid 80:75
1. CSKA Moskva 19 15 4 1700:1493 34
2. Fenerbahce Istanbul 19 13 6 1518:1398 32
3. Olympiakos Pireus 19 13 6 1425:1396 32
4. Real Madrid 19 12 7 1606:1500 31
5. Panathinaikos Atény 19 12 7 1471:1428 31