Házenkáři Plzně zdolali Karvinou a po 20 letech vyhráli pohár

Cheb

Házenkáři Plzně získali po 20 letech Český pohár. Vedoucí celek extraligové tabulky porazil v nedělním finále Karvinou 33:21. Třetí skončilo na chebském závěrečném turnaji Nové Veselí po výhře 32:25 nad obhájci prvenství z Lovosic.

Hráči Plzně se radují ze zisku Českého poháru.

Karviná, která naposledy získala pohár předloni, dokázala po vyrovnaném poločase držet krok ještě deset minut. Pak už jí ale favorizovaný západočeský soupeř začal ve skóre nezadržitelně unikat.

Poslední karvinský gól vstřelil ve 44. minutě Brůna, který snížil na rozdíl tří branek. Potom již plzeňský brankář Štochl neinkasoval a jeho spoluhráči zakončili zápas sérií devíti gólů.

Vloni plzeňský Talent podlehl v pohárovém finále Lovosicím 17:21.

Final Four Českého poháru házenkářů v Chebu
Finále:
Plzeň - Karviná 33:21 (14:14)
Nejvíce branek: J. Tonar 8, Poloz 8/3, Šindelář 6, M. Tonar a Šafránek po 3 - Monczka 7/2, S. Mlotek 4, Brůna a Solák po 2. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Vyloučení: 0:2. Diváci: 1198.