Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalista Medvecký dopoval a v Ostravě skončil

5. dubna 2018 16:15 - Ostrava
(Aktualizováno: 5. dubna 2018 20:07)

Ostravský basketbalista Michael Medvecký měl pozitivní dopingový nález. Vedení desátého celku NBL mu proto vypovědělo smlouvu. ČTK to potvrdil klub i Česká basketbalová federace; kterou z nedovolených látek test odhalil, však nyní zveřejnit nemohou. Syn trenéra ostravského klubu Dušana Medveckého už nehrál poslední tři kola nadstavbové části.

 

Arnd Wiegmann, Reuters

"Je to pro nás velmi nepříjemné překvapení. Michael se přiznal k užití nepovolených látek, takže nebudeme požadovat opakovaný test a s hráčem jsme ukončili kontrakt," řekl pro klubový web generální manažer klubu Tomáš Ostarek. "Kromě ukončení kontraktu čeká hráče další postih formou vysoké pokuty. Je to nepochopitelné jak pro mě osobně, tak pro celý klub. Výkonnost týmu jde nahoru a celý výsledek může být devastován takovým selháním jednotlivce," dodal s tím, že se klub od hráčova jednání distancuje.

Medvecký, který měl v sezóně průměry 4,2 bodu a 2,2 doskoku na utkání, dopingovou kontrolou neprošel 3. března po utkání v Kolíně. "Velmi nás to mrzí. V této sezóně prošlo kontrolou 120 hráčů a další na mezinárodní scéně a vždy byly výsledky negativní. Až nyní," řekl ČTK manažer basketbalové federace Martin Peterka.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.