Nymburk zničil soupeře! Svitavy zvládly koncovku a vyhrály v Děčíně

Basketbalisté Svitav vyhráli i druhé čtvrtfinále NBL na palubovce loňského finalisty Děčína, tentokrát v koncovce udolali Severočechy 64:61. V sérii na čtyři výhry tak vedou 2:0 a už v domácím prostředí mohou slavit postup. Druhou výhru si připsal i obhájce titulu Nymburk, který přehrál Kolín 94:65.

Zleva Martin Kříž a Eugen Lawrence z Nymburka.

Svitavy podobně jako v prvním utkání měly lepší start do utkání, pět minut nedovolily domácím ani bod a vedly 8:0. Ale tentokrát obhájci stříbra dokázali rychle srovnat krok a od osmé minuty to byli hosté, kdo musel dotahovat.

Utkání dominovaly obrany a od třetí čtvrtiny šlo o přetahovanou o každý bod. V koncovce měli lepší pozici hosté, ale 53 vteřin před koncem Filip Halada šťastnou trojkou srovnal a krátce na to šli domácí dokonce do jednobodového vedení. Pak ale Pavel Slezák vymyslel snadný koš pro Šimona Puršla a mladý reprezentační pivot následně i doskočil míč a z trestných hodů definitivně rozhodl.

Děčín se ještě snažil srovnat, ale s dvěma trojkovými pokusy neuspěl. Poté co v předchozích čtyřech sezonách Válečníci doma ve čtvrtfinále a semifinále ani jednou neprohráli, nyní nezvládli ani jedno domácí utkání a hrozí jim brzký konec.

Nymburk v pondělí nastřílel Kolínu 122 bodů a tentokrát střelným prachem trochu šetřil, i tak od začátku na hřišti jasně dominoval. Už po šesti minutách vedl o 19 bodů a v poločase už měl náskok 30 bodů. Ve druhé půli si favorit mohl dovolit šetřit síly a na 19 minut dostal prostor i mladý odchovanec Martin Kolář. Nejlepším střelcem byl s 22 body reprezentační pivot Martin Peterka.

Čtvrtfinále play off basketbalové ligy mužů - 2. zápasy
Děčín - Svitavy 61:64 (17:13, 32:28, 46:42)
Nejvíce bodů: P. Houška 16, Šiška 11, Halada 7 - Jelínek 16, Marko 13, Slezák 12. Stav série: 0:2.
Nymburk - Kolín 94:65 (28:10, 53:23, 76:41)
Nejvíce bodů: Peterka 22, J. Bohačík a Lawrence po 11, Barač 10 - Šafarčík 13, Horák 11, Skinner a Číž po 9. Stav série: 2:0.