Rubriky:

Míčové sporty

Sudí inzultaci filmoval? Olomoucko žádá opakování předčasně ukončeného zápasu

13. dubna 2018 13:44 - Prostějov
(Aktualizováno: 13. dubna 2018 14:14)

V basketbalové lize bobtná skandál! Vedení basketbalistů Olomoucka nesouhlasí s tím, že byl čtvrteční duel čtvrtfinále play off NBL v Opavě předčasně ukončen poté, co hráč hanáckého celku Darko Čohadarevič inzultoval sudího Stanislava Kučeru. Rozhodčí podle představitelů klubu situaci nafilmoval, proto se rozhodli proti verdiktu odvolat a požadují opakování zápasu!

TV COM

"Vedení klubu nesouhlasí s nesportovním chováním svého hráče Darka Čohadareviče. Současně však na základě zhlédnutí dostupných videozáznamů i prohlášení očitých svědků incidentu jsme přesvědčeni, že k inzultaci nedošlo," uvedl klub v prohlášení. "Situace měla být dořešena vyloučením hráče, ale ne ukončením zápasu. V tomto duchu připravujeme a dnes odešleme své podněty České basketbalové federaci s jednoznačným požadavkem opakování předčasně ukončeného utkání."

K incidentu došlo v 18. minutě, kdy se Čohadarevič nejprve dopustil nesportovního faulu a následně dostal i technickou chybu za protesty. Když k němu přiběhl Kučera, došlo mezi nimi ke kontaktu hlavami a sudí se skácel na zem. Následně po poradě rozhodčí zápas ukončili za stavu 40:34 pro Opavu. Výsledek zůstal platný, Opava tak v sérii na čtyři vítězství vede 2:0.

Podle Olomoucka však sudí Kučera situaci přihrál. "Přiběhl přímo do cesty našemu hráči a čekal na okamžik, kdy bude mít příležitost realizovat svůj teatrální pád. Za podobné herecké výkony, pokud se jich dopustí sportovec, se v hokeji udělují dvě trestné minuty za filmování a ve fotbale žlutá karta," uvedl klub v prohlášení. "Tím nijak ale neomlouváme nesportovní chování našeho temperamentního hráče, který za něj bude potrestán dle disciplinárního řádu klubu velmi tvrdě," dodal.

A co na to zástupci Opavy? "Já jsem byl ten poslední, kdo chtěl, aby bylo to utkání předčasně ukončeno a taky jsem to dal jasně najevo už na hřišti," uvedl trenér Petr Czudek, ale o opakování nechce ani slyšet: "Když už tak bylo jednou rozhodnuto, nevím, proč z toho dělat ještě větší problém. Ani termínově nevím, jak by se to mělo dohrát. Hraje se na maximální počet sedmi utkání, to bychom hráli na osm? O výsledku se má rozhodnout na hřišti, ale kvůli nám to utkání ukončené nebylo."

tom, ČTK, Sport.cz

Myslíte, že šlo o filmování rozhodčího?

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty