Nymburk doma přehrál Svitavy a dvě výhry ho dělí od finále

Nymburk

Basketbalisté Nymburku vyhráli i druhé semifinálové utkání NBL na své palubovce, tentokrát deklasovali Svitavy 89:67. V sérii tak vedou 2:0 a chybějí jim dvě výhry k postupu do finále.

Basketbalisté Nymburka v semifinále play off.

Zatímco v pondělí svedly Svitavy s obhájcem titulu vyrovnanou bitvu a prohrály 70:79, tentokrát udržely krok jen v první čtvrtině, ve které vedly o osm bodů. Nymburk pak ale zapnul v obraně, ve druhé čtvrtině dovolil soupeři jen pět bodů a šňůrou 17:0 si vypracoval náskok 16 bodů, čímž Svitavy zlomil.

Ve druhé půli se navíc rozstřílel autor 18 bodů Vojtěch Hruban, nymburský náskok narostl před poslední částí na třicet bodů a o vítězi nebylo pochyb.

Semifinále play off basketbalové ligy mužů - 2. zápas:
Nymburk - Svitavy 89:67 (22:20, 41:25, 70:40)
Nejvíce bodů: Hruban 18, Barač 13, Ray 9, Davis 8 - Smithson 17, Jelínek 11, Puršl 10, Teplý 9. Stav série: 2:0.