Györ - Vardar Skopje 27:26 PPHázenkářky Györu bez zraněné Knedlíkové opět vyhrály Ligu mistryň

Budapešť

Házenkářky Györu i bez zraněné české reprezentantky Jany Knedlíkové obhájily titul v Lize mistryň. V dnešním finále v Budapešti maďarský celek porazil stejně jako v loňském roce Vardar Skopje 27:26. Znovu také makedonský celek ztratil šanci na premiérový triumf až v prodloužení, po základní hrací době byl stav nerozhodný 20:20.

Jana Knedlíková (ilustrační foto)

Knedlíková do finálového turnaje nemohla zasáhnout kvůli přetrženému vazu v kotníku. Zranění z minulého týdne jí ukončilo sezonu a nestihne ani červnový závěr kvalifikace o postup na evropský šampionát. Vloni se na finálovém úspěchu Györu podílela dvěma góly a stala se první českou házenkářkou, která trofej v prestižní soutěži získala.

Maďarský celek získal titul v LM počtvrté v historii, rovněž v roce 2014 dokázal prvenství obhájit.