Rubriky:

Míčové sporty

Byla to skvělá sezóna, cení si kapitánka reprezentace Luzumová týmových i osobních úspěchů

4. června 2018 13:11 - Most

Skvělou sezónu má za sebou kapitánka házenkářské reprezentace Iveta Luzumová. Završila ji sedmnácti vstřelenými góly ve dvojzápase kvalifikace o postup na mistrovství Evropy na Islandu a se Slovinskem. V mostecké hale si pak užívala zasloužené radosti z postupu. „V týmu všechno funguje, jak má,“ libovala si házenkářka, která patří ke stálicím i na mezinárodní scéně.

 

Josef Pešout, Právo

S Thüringerem jste vyhrála německou ligu, byla jste vyhlášena nejlepší hráčkou tamní soutěže, českou reprezentaci jste přivedla na další šampionát. Jak to berete?

Z individuálního i týmového pohledu musím být spokojená. Na konci sezóny přišel ještě postup s národním týmem, takže opravdu vynikající bilance.

Čemu vděčíte za takříkajíc bezproblémové sportovní období?

Jsem především ráda, že jsem dlouhé měsíce přečkala bez zranění. V posledních letech tomu tak nebylo, dost jsem se v tom plácala. Tentokrát jsem odehrála všechny zápasy v lize i v reprezentaci. Snad jsem si tu zdravotní smůlu už vybrala. Věřím, že mi zdraví vydrží a budu pořád fit.

Pocházíte z Písku. Vnímala jste i při vyvrcholení kvalifikace v Mostě velkou podporu z domova?

Gratulace přicházely. Přímo v hale jsem měla rodinu, kamarády. Nebyl čas se se všemi hned po zápase pozdravit a poděkovat, ale určitě budu mít hodně zpráv i na telefonu. Jsem vděčná, že nám lidé takhle drží palce.

Co vás čeká po sezóně?

Tělo potřebuje volno, které si zasloužíme. Letím na dovolenou s přítelem. Od 9. července mi začíná příprava v klubu.

V čem je síla současné reprezentace?

Úspěchy prožíváme jako tým. Je tady skvělá parta, všechno funguje, jak má. I s vedením máme dobré vztahy. Doufám, že takhle spolu vydržíme i do prosincového mistrovství Evropy, kde bychom chtěly uhrát dobrý výsledek. Ale to je ještě daleko.

eš, Sport.cz, Právo

Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.