Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalisté Golden State oslavili s fanoušky triumf v NBA

13. června 2018 09:50 - Oakland

Podruhé za sebou a potřetí za poslední čtyři roky oslavovali fanoušci Golden State v ulicích Oaklandu s basketbalisty Warriors triumf v NBA. Trasu slavnostní jízdy městem lemovaly v úterý statisíce nadšených lidí, oblečených do modrých a zlatých barev, a vyvolávaly basketbalisty projíždějící v otevřeném autobusu.

 

Cary Edmondson, Reuters

Hvězda týmu Stephen Curry dokonce absolvoval část trasy pěšky a u bariér si užíval osobní kontakt s fanoušky. S lidmi se objímal, plácal, hodil do davu tričko a na jednom místě osprchoval fanoušky šampaňským. Podle oficiálních odhadů se oslav ve městě zúčastnil až milión příznivců.

Na improvizovaném pódiu před začátkem triumfální jízdy se spoluhráči v čele s nejužitečnějším hráčem finále Kevinem Durantem ukázal lidem vítěznou trofej a odpovídal na otázky. "Nikdy jsme nedoufali, že bychom mohli zažít aspoň jednu projížďku, natož dvě. A teď už máme tři," řekl Curry. "Ale tohle je pro vás, lidi! Ale budeme se snažit, budeme nenasytní a získáme další," slíbil bouřícím davům.

Warriors ovládli finálovou sérii s Clevelandem LeBrona Jamese jednoznačně 4:0 na zápasy. V sobotu ji na hřišti Cavaliers uzavřeli hladkým vítězstvím 108:85.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.