Česko - Dánsko 10:1Rozjetí Češi budou hrát na MS o finále! Seveřanům nadělili desítku

Hladká jízda! Čeští florbalisté nadělili na domácím MS ve čtvrtfinále Dánům výprask 10:1 a bez problémů postoupili do semifinále, kde se utkají v sobotu od 16 hodin utkají s lepším ze zápasu Finska s Německem. Čtyřmi body za tři branky a jednu asistenci k tomu přispěl kapitán Matěj Jendrišák.

Sestřih utkání ČR - Dánsko

Duel v O2 areně sledovalo 5073 diváků a padl při něm celkový rekord v návštěvnosti na jednom šampionátu. Organizátory oficiálně stanovený rekordní počet 104.406 fanoušků z Göteborgu z roku 2014 posunul turnaj v Praze už na 106.694 příznivců.

Český tým nastoupil stejně jako v úterý proti Švýcarsku v brance se Součkem, který si připsal třetí start ze čtyř utkání na turnaji. Od začátku měl favorit jasnou převahu, kterou brzy zúročil.

V páté minutě jako první překonal Mikea Trolleho střelou od levého mantinelu Rýpar a hned za 14 sekund po přihrávce kapitána Jendrišáka zvýšil první trefou na turnaji Šebek. Při Suchánkově vyloučení se domácí výběr bez problému ubránil, ale v 11. minutě prostřelil Součka Glass. Za 139 sekund vrátil Čechům dvoubrankový náskok Dóža.

Pátý tým minulého šampionátu z roku 2016 z Rigy v druhém dějství už nestačil odolávat. Ve 24. minutě se prosadil z dorážky po Němečkově střele Jendrišák. Za 133 sekund našel Curney zpoza branky Kisugiteho, který se na premiérovém MS radoval z premiérového bodu.

V polovině utkání se trefil z půlky další obránce Veltšmíd a v závěru druhé části se znovu prosadil přesnou střelou nad levou ruku dánského gólmana Jendrišák, který pak ve 44. minutě při Odfeldtově vyloučení i za přispění nešťastné teče Kobberupa dovršil hattrick.

V 51. minutě po Rýparově asistenci zamířil do odkryté branky Delong a trefil se tak i ve čtvrtém utkání na premiérovém MS. Vylepšil tak svou bilanci na osm gólů a jen dva jej dělí od vyrovnání českého rekordu na jednom šampionátu, který drží z roku 2004 Radim Cepek. Osmou výhru z osmi vzájemných soubojů s Dány v historii zpečetil ještě dorážkou 33 sekund před koncem bek Němeček.

Čtvrtfinále florbalového MS
Česko - Dánsko 10:1
Branky a nahrávky: 5. Rýpar (Suchánek), 6. Šebek (Jendrišák), 14. Dóža (M. Pražan), 24. Jendrišák (Němeček), 26. Kisugite (Curney), 31. Veltšmíd (Marek Beneš), 38. Jendrišák (Kisugite), 44. Jendrišák (Rýpar), 51. Delong (Rýpar), 60. Němeček (Curney) - 11. Glass (Eldholm). Rozhodčí: Söderman, Boström (oba Švéd.). Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 5073.
ČR: Souček - Kisugite, Němeček, M. Pražan, J. Bauer, Suchánek, Veltšmíd, Garčar - Curney, Jendrišák, D. Šebek - Delong, Dóža, Ondrušek - Marek Beneš, Langer, Rýpar - M. Krbec, Tomašík. Trenéři: Petri Kettunen, Milan Fridrich, Radek Sikora a Akseli Ahtiainen.