Chodov rozdrtil Vinohrady 13:4, Ondrušek si připsal osm bodů

Florbalisté Chodova rozdrtili v dohrávce 15. kola superligy v pražském derby Sokol Královské Vinohrady 13:4, osmi body za dvě branky a šest asistencí se na tom podílel útočník Tom Ondrušek. Šest bodů za čtyři trefy a dvě asistence zaznamenal Marek Vávra. Chodov si upevnil čtvrté místo, Vinohrady zůstaly předposlední.

Ilustrační foto

Sparta v dalším pražském derby v předehrávce 17. kola podlehla Tatranu Střešovice 2:7 a promarnila šanci dostat se do čela tabulky před Mladou Boleslav.

Sokol v dopoledním duelu, věnovaném studentům, před 512 diváky v hale na Jižním Městě držel v úvodní třetině s favoritem krok a vedl po ní dokonce 3:2. Do poloviny utkání držel ještě vedení 4:3, ale Chodov jeho odpor zlomil pěti góly mezi 31. a 37. minutou.

"Dnes jsme měli dobré nasazení, ale ze začátku jsme se bohužel sami sráželi chybami. Od druhé třetiny jsme je odbourali a pak už jsme florbalem bavili sebe i fanoušky. Děkujeme Gymnáziu Opatov za skvělou atmosféru," řekl trenér Chodova David Podhráský webu Českého florbalu.

"První třetina byla z naší strany poměrně slušná. Bohužel jsme na ten výkon nedokázali navázat ve zbytku zápasu," uvedl kouč Vinohrad Michal Pazdera.

Ondrušek se posunul na druhé místo produktivity superligy s 48 body za 32 branek a 16 asistencí. Na vedoucího Jiřího Curneyho z Mladé Boleslavi ztrácí osm bodů.

Sparta prohrála podruhé za sebou a zůstává druhá o skóre. "Kdyby mi někdo před sezonou řekl, že budeme mít po sedmnácti kolech čtyři prohry a budeme mít 40 bodů, tak bych si říkal, že je to moc hezká představa. Musíme si vážit toho, co máme, a z posledních dvou zápasů se během pauzy poučit a oklepat," uvedl trenér Sparty Ondřej Kašpárek.

Tipsport superliga florbalistů:
Dohrávka 15. kola:
Chodov - Sokol Královské Vinohrady 13:4 (2:3, 6:1, 5:0)
Branky: 32., 48., 54. a 60. M. Vávra, 18. a 37. Mikeš, 50. a 57. Ondrušek, 13. J. Koutný, 22. Adam, 31. Matejčík, 34. Řezáč, 36. M. Pražan - 17. a 21. J. Svoboda, 8. O. Stuchlík, 19. Gregor.
Předehrávka 17. kola:
Sparta Praha - Tatran Střešovice 2:7 (0:3, 1:1, 1:3)
Branky: 33. Svatoš, 47. Košir - 15. a 58. Pixa, 3. Jakub Kolísko, 6. Kreysa, 31. Švéda, 48. Váňa, 51. Tlapák.