Polsko - Česko 2:5

České florbalistky na závěr kvalifikace MS zdolaly domácí Polsko

3. února 2019 19:41 - Gdaňsk
(Aktualizováno: 3. února 2019 21:48)

České florbalistky zakončily v Gdaňsku kvalifikaci na prosincové mistrovství světa ve švýcarském Neuchatelu výhrou nad domácím Polskem 5:2. Naplnily tak roli favoritek a ovládly třetí kvalifikační skupinu podle předpokladů bez ztráty bodu.

Oba celky nastoupily do zápasu už s jistotou účasti na šampionátu a favoritky se ujaly po 34 vteřinách vedení. Po spolupráci nejproduktivnějších hráček historie české reprezentace otevřela skóre Eliška Krupnová po přihrávce Terezy Urbánkové. Obě si polepšily na 102 bodů.

V sedmé minutě zvýšila náskok Michaela Mlejnková a na další branku se čekalo téměř půl hodiny. Na 3:0 zvýšila Denisa Ratajová, která se jako jediná prosadila ve druhém dějství.

Po 84 sekundách závěrečné třetiny zařídila čtyřbrankový náskok Veronika Enenkelová. Za 12 sekund ale sebrala Kristýně Horňákově čisté konto Agata Arendarczyková a v 56. minutě zdramatizovala závěr Agata Plechanová. Výsledek dovršila sedm sekund před koncem Martina Řepková.

"Určitě bylo vidět, že to bylo velice bojovné utkání. I atmosféra v hale byla super. Polky ukázaly, že se s nimi musí počítat a my musíme proti nim podat dobrý výkon, který jsme dnes moc nepředvedly," řekla Urbánková webu Českého florbalu a hodnocení turnaje moc nerozebírala. "Jsme kvalifikované na mistrovství světa, takže asi v pořádku," dodala.

Postup si z třetí evropské skupiny zajistilo také Estonsko a v Gdaňsku ve skupině 1 slavily vedle Švédska také Norky a Dánky. V Trenčíně postoupily z druhé skupiny Finky a Němky a ze čtvrté domácí Slovenky a Lotyšky.

Již v průběhu týdne se z asijsko-oceánské skupiny v Bangkoku kvalifikovaly Austrálie, Japonsko, domácí Thajsko a Singapur. O poslední místo se utkají v pátek a v sobotu v Detroitu Spojené státy americké s Kanadou.

Kvalifikace MS florbalistek - 3. evropská skupina v Gdaňsku (Polsko):
Polsko - Česko 2:5 (0:2, 0:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 42. Arendarczyková (J. Krzywaková), 56. Plechanová (Buczeková) - 1. Krupnová (Urbánková), 7. Mlejnková (Martináková), 36. Ratajová (Pekárková), 42. Enenkelová (A. Bočanová), 60. Řepková (Plášková). Rozhodčí: Ilyk, Zolotar (oba Ukr.). Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 1031.
Přehled jistých účastníků prosincového MS v Bratislavě:
Švédsko, Finsko, Švýcarsko, Česko, Lotyšsko, Slovensko, Německo, Polsko, Norsko, Dánsko, Estonsko, Austrálie, Japonsko, Singapur, Thajsko. O poslední místo se utkají USA s Kanadou.

Časová osa: Florbal