Florbal

Florbalisté Mladé Boleslavi vedou superligu už o osm bodů

12. prosince 2019 14:02 - Praha

Florbalisté Mladé Boleslavi zvítězili v dohrávce 16. kola superligy v Praze nad Bohemians 7:5 a zvýšili náskok v čele tabulky před druhým Chodovem a třetími Vítkovicemi na rozdíl osmi bodů. Duel byl věnován žákům základních a středních škol a do haly Slavie na něj zavítalo 1156 diváků.

Martin Flousek, Český florbal

Favorit vedl po dvou třetinách 7:3 a domácí už jen zkorigovali stav. "Až na pár chyb v rozehrávce jsme dnes podali soustředěný výkon jak v útoku, tak v obraně. Tohoto vítězství si určitě musíme vážit," řekl kouč Mladé Boleslavi Petr Novotný.

"Zápas se hraje na tři třetiny a to nám dělá problém," litoval asistent trenéra Bohemians Martin Forman. Tým vede místo hlavního kouče Michala Jedličky, který je se slovenskými florbalistkami na mistrovství světa v Neuchatelu.

Tipsport superliga florbalistů - dohrávka 16. kola:
FBŠ Bohemians - Mladá Boleslav 5:7 (1:2, 2:5, 2:0)
Branky: 2. a 39. Buršík, 34. M. Krebner, 48. V. Kopecký, 50. Šárka - 28. a 40. J. Bína, 6. Tokoš, 20. Natov, 23. Curney, 27. Tadeáš Chroust, 39. Gruber.

MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.