Florbalisté Mladé Boleslavi vstoupili do semifinále výhrou

Florbalisté vítěze základní části superligy Mladé Boleslavi vstoupili do semifinále domácí výhrou nad Chodovem 8:5, přestože po první třetině prohrávali 0:3. Vítěznou sérii v sezoně tak natáhli už na 30 utkání. Třemi góly a jednou asistencí se na tom podílel útočník Jiří Curney, jemuž chybí jediná trefa k tomu, aby jako první hráč v historii dosáhl na hranici 100 branek v play off.

Kapitán florbalistů Chodova Matěj Jendrišák (vpravo) v souboji s Jaromírem Eklem z Mladé Boleslavi. (ilustrační foto)

Úvodní dějství se Mladé Boleslavi nepovedlo. V 9. minutě otevřel skóre Michal Podhráský, potom využil přesilovou hru Daniel Eremiáš a v 16. minutě poslal Tomáš Sýkora Chodov do vedení už 3:0. Ve druhé části nejdříve snížili Jan Natov s Curneym, ale ve 34. minutě ještě zareagoval brankou na 4:2 Ondřej Mikeš.

Definitivní obrat zahájil 53 sekund před koncem druhé části Jakub Bína a ve 44. minutě během 14 sekund otočili stav Filip Zakonov s Danielem Šebkem. Díky další brance Curneyho a přesilovkové trefě Milana Tomašíka unikli Středočeši už do náskoku 7:4. Naději hostů ještě vykřesal Marek Vávra, ale 58 sekund před koncem při power play Chodova dovršil hattrick Curney, který si polepšil v 94. utkání v play off na 99 gólů.

Druhý zápas série na čtyři vítězné zápasy bude hostit v pondělí od 17:00 opět Mladá Boleslav. Dnes od 20:00 se hraje druhý souboj mezi Vítkovicemi a Spartou. 20:00 Vítkovice - Sparta Praha

Livesport superliga florbalistů - semifinále play off:
1. zápas:
Mladá Boleslav - Chodov 8:5 (0:3, 3:1, 5:1)
Branky: 28., 51. a 60. Curney, 22. Natov, 40. J. Bína, 44. Zakonov, 44. D. Šebek, 56. Tomašík – 9. M. Podhráský, 13. Eremiáš, 16. Sýkora, 34. Mikeš, 57. M. Vávra.
2. zápas:
1. SC Vítkovice – Sparta Praha 6:4 (1:1, 2:1, 3:2)
Branky: 9. Delong, 22. R. Gattnar, 34. Besta, 46. Bräuer, 49. Matejčík, 60. Sidunov – 18. Kareš, 24. Juha, 44. Křenek, 47. Matěj Čermák. Stav série: 2:0.