Novým prezidentem České florbalu se stal Novák, nahradil Šumana

6. června 2021 15:39 - Brno

Novým prezidentem Českého florbalu byl na valné hromadě v Brně zvolen dosavadní viceprezident Daniel Novák. Nahradí Filipa Šumana, který se po 21 letech rozhodl ve funkci prezidenta nepokračovat. Novákovým soupeřem měl být Tomáš Ficenc, ale svou kandidaturu těsně před volbou stáhl.

 

Martin Flousek/Český florbal

Novák byl ve veřejném hlasování zvolen téměř jednomyslně. "Vážím si silné podpory a těším se na následující tři roky práce pro florbal. Převzít vedení po Filipu Šumanovi není lehký úkol, ale i díky mému působení v roli viceprezidenta vím, do čeho jdu a co máme jako florbal před sebou za výzvy a cíle," uvedl Novák v tiskové zprávě.

Ve výkonném výboru pokračují všichni dosavadní členové, kteří kandidovali - vedle Nováka Václav Culka, Petr Galasovský, Martin Musil, Petr Musil, Michal Peterka a Renáta Typlová. Místo Šumana a Jana Macečka byli zvoleni Tomáš Pacák a Jiří Dufek.

"I nadále budeme chtít pracovat na silné pozici florbalu nejen v ČR a současně udržet férové prostředí napříč celým sportem," doplnil Novák, který má mandát na tři roky.

"Jsem rád, že funkci přebírá právě Dan. Řadu let jsme úspěšně spolupracovali a věřím, že dokáže dál posouvat Český florbal," uvedl Šuman, který je viceprezidentem Mezinárodní florbalové federace a místopředsedou Českého olympijského výboru.

ČTK

Časová osa: Florbal

Filtr článků - Florbal


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..