ČR - Maďarsko 18:2Další jasná výhra! České florbalistky porazily v kvalifikaci MS Maďarky

Madrid

České florbalistky splnily i ve druhém vystoupení v kvalifikaci mistrovství světa v Madridu roli jasných favoritek a vyhrály nad Maďarskem vysoko 18:2. Prosadily se tak ještě výrazněji než ve středečním duelu s domácím Španělskem (16:1). V pátek čeká svěřenkyně trenéra Miroslava Janovského duel s Lotyšskem.

Ilustrační snímek.

Český tým se s Maďarskem utkal potřetí v historii, naposledy s ním hrál na MS v roce 2011 v St. Gallenu (12:1). Outsider držel se semifinalistkami minulého šampionátu v Tampere krok jen v úvodu a Hamatová ve 13. minutě dokázala vyrovnat na 1:1.

Do první pauzy ale získal český tým náskok 4:1 a ve druhém dějství navýšil skóre na devítibrankový rozdíl. Na konečných 18:2 upravila Tereza Urbánková, jež tak 65 sekund před koncem dovršila hattrick, který stihla během 11 minut.

"Náš cíl vstřelit více než patnáct branek jsme splnili. Bohužel jsme také dvě inkasovali," řekla útočnice Urbánková webu Českého florbalu.

Kvalifikace MS florbalistek - 4. evropská skupina v Madridu:
ČR - Maďarsko 18:2 (4:1, 6:0, 8:1)
Branky: 48., 52. a 59. Urbánková, 9. a 30. Ratajová, 16. a 58. Čapková, 17. a 25. Kiecková, 18. a 45. Tožičková, 40. a 47. Koníčková, 50. a 58. Řepková, 24. Plášková, 29. A. Bočanová, 39. Mlejnková - 13. Harmatová, 48. Kissová. Rozhodčí: Järvi, Kirsilä (oba Fin.). Bez vyloučení. Diváci: 328.
Španělsko - Lotyšsko 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)