Rubriky:

Florbal

České florbalisty povede trenér finských mistrů světa Kettunen

29. března 2017 15:10 - Praha
(Aktualizováno: 29. března 2017 15:45)

Fin Petri Kettunen se stal novým trenérem českých florbalistů. Dosavadní kouč úřadujících mistrů světa Finů nahradil u národního týmu Radima Cepka, který skončil v lednu. Reprezentaci tak poprvé v historii povede zahraniční trenér, na lavičce českého týmu bude i na mistrovství světa v roce 2018 v Praze.

 

Per Wiklund

"Chceme udělat maximum pro úspěch na domácím šampionátu, i proto jsme vyjednávali se světovými špičkami, které mají zkušenosti s náročnými výzvami, jako je domácí MS, které přinese velký tlak a očekávání. Petri Kettunen přichází s obrovskou zkušeností, kterou chceme využít nejen pro národní tým, ale také pro vzdělávání všech florbalových trenérů v ČR," uvedl prezident českého florbalu Filip Šuman na svazovém webu.

Kettunen přichází k českému výběru po více než šestiletém působení v roli hlavního trenéra finské reprezentace. S vedením svazu se šestačtyřicetiletý kouč domluvil na dvouleté spolupráci, do realizačního týmu si jako asistenty vybral Radka Sikoru a Milana Fridricha.

Český florbal má potenciál, aby doma uspěl

První zahraniční kouč českých florbalistů se na nové působení velmi těší. "Je to pro mě obrovská výzva a současně skvělá šance vést český národní tým na domácím mistrovství světa, což bude obrovská florbalová událost," řekl Kettunen. "Jsem přesvědčen, že český tým má velký potenciál, a chci, aby na domácím MS uspěl. A za úspěch lze považovat jedině fakt, pokud tento tým zvládne na MS porazit i týmy z nejužší světové špičky," dodal.

Kettunenovi ještě do konce června běží smlouva ve Finsku, přesto už se zapojil do práce s českým týmem. Sestavuje nominaci na letní Světové hry ve Vratislavi a chystá plán reprezentační přípravy.

"Ve finální fázi jsme jednali se čtyřmi vybranými kandidáty, kteří v minulosti vedli vítěze či finalisty mistrovství světa. Petri Kettunen nás přesvědčil svou celkovou koncepcí a zejména obrovským zájmem vést český národní tým. Velmi oceňuji jeho profesionální přístup k přípravě týmu a mě osobně překvapila úroveň přehledu znalostí a detailů, které o všech českých hráčích má," prohlásil předseda reprezentační komise David Zlatník.

ČTK

Časová osa: Florbal

Filtr článků - Florbal


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..