ČR - Švédsko 3:10Florbalisté na EFT v Turku znovu prohráli

Turku

Čeští florbalisté po čtvrteční prohře 1:8 s domácím Finskem neuspěli na turnaji Euro Floorball Tour v Turku ani proti dalšímu favoritovi a podlehli Švédsku 3:10. Poslední zápas čeká tým nového trenéra Petriho Kettunena, koučovaný na lavičce asistenty Radkem Sikorou a Milanem Fridrichem, v sobotu od 13:00 proti Švýcarsku.

Úřadující vicemistři světa Švédové se dostali do vedení ve čtvrté minutě, kdy překonal Bauera v přesilové hře Kim Nilsson. Za 67 sekund zvýšil Pettersson.

Za dalších 51 vteřin sice překonal gólmana Parsjö-Tegnéra Marek Beneš, ale pak trefami ve 13. a 33. minutě dovršil hattrick Kim Nilsson a po gólech Galanteho Carlströma a Larssona, který proměnil další přesilovku, zvýšili Seveřané už na 6:1.

Po 40 vteřinách třetí části se podruhé v utkání zapsal mezi střelce Marek Beneš a v 45. minutě v početní výhodě snížil Suchánek na 3:6. Další průběh ale patřil opět favoritovi, Bauera překonali ještě Pettersson, Sjögren, Hedlund a Galante Carlström.

Turnaj Euro Floorball Tour mužů v Turku:
ČR - Švédsko 3:10 (1:3, 0:3, 2:4)
Branky a nahrávky: 6. M. Beneš (Jendrišák), 41. M. Beneš (Jendrišák), 45. Suchánek (Tomašík) - 4. K. Nilsson (Hedlund), 5. Pettersson (Jonsson), 13. K. Nilsson (Gustafsson), 33. K. Nilsson (Eriksson), 34. Galante Carlström (Enström), 38. Larsson (K. Nilsson), 50. Pettersson (Larsson), 52. Sjögren (Larsson), 53. Hedlund (Galante Carlström), 56. Galante Carlström (Samuelsson). Rozhodčí: Vilkki, Alakare (oba Fin.). Vyloučení: 2:3. Využití: 1:2. Diváci: 145.
Finsko - Švýcarsko 6:0 (0:0, 3:0, 3:0).