Mladá Boleslav rozdrtila Ústí nad Labem a vede superligu florbalu

Florbalisté Mladé Boleslavi rozdrtili v dohrávce 7. kola superligy v Teplicích nováčka Ústí nad Labem 14:3 a posunuli se do čela o skóre před Vítkovice. Čtyřmi body za tři branky a jednu asistenci se na kanonádě obhájce vítězství v základní části podílel útočník Jan Natov. Třetí Chodov ztrácí na vedoucí duo pět bodů, ale má ještě dva zápasy k dobru.

Ilustrační foto.

Mladá Boleslav před 705 diváky v Teplicích vedla po první třetině 3:0 a vychutnala si především závěrečnou část, kterou ovládla 7:0. "I přes náš počáteční vlažný nástup to bylo nakonec jednoznačné vítězství. Rozdíl ve skóre mohl být i vyšší. Já i celý tým jsme rádi, jakou atmosféru dokázali diváci v Teplicích utvořit. Místy nebylo slyšet vlastního slova," řekl trenér Mladé Boleslavi Jan Pazdera webu Českého florbalu.

Na čtvrté místo se posunuli florbalisté FbŠ Bohemians, kteří doma porazili FBC Ostrava 7:4. Pražská Sparta zdolala Otrokovice 3:2 a přeskočila je na šestém místě. Bulldogs Brno sice prohrávali s Pardubicemi 1:3, ale Jiří Juhaňák vyrovnal čtyři vteřiny před koncem třetí třetiny a díky Artürsovi Jurševskisovi domácí vyhráli 4:3 po samostatných nájezdech.

Dohrávka 7. kola:
Mladá Boleslav - Ústí nad Labem 14:3 (3:0, 4:3, 7:0), hráno v Teplicích
Branky: 39., 52. a 54. Natov, 38. a 49. Řehoř, 30. a 46. Krajcigr, 11. Tomašík, 14. Jelínek, 19. J. Bína, 28. Curney, 47. Tadeáš Chroust, 47. Kološ, 55. Zakonov - 24. Horák, 33. Kolstrunk, 40. Kopecký.
8. kolo:
FbŠ Bohemians - FBC Ostrava 7:4 (3:1, 3:0, 1:3)
Branky: 6. a 25. Šárka, 17. Dobisík, 20. D. Šimek, 26. Kieler, 32. Čihák, 60. Zezulka - 44. a 47. Mendrek, 11. Křiva, 52. Hrabal.
Bulldogs Brno - Sokol Pardubice 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0)
Branky: 7. V. Hrubý, 42. Černoch, 60. Juhaňák, rozhodující sam. nájezd Jurševskis - 4. Janeček, 31. Teichman, 39. Petr.
Sparta Praha - Panthers Otrokovice 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Branky: 9. vlastní Sovják, 19. Marvánek, 54. Košir - 24. Ťopek, 48. Sovják.