Švýcarsko - Česko 4:5 SNČeští florbalisté vyhráli po nájezdech nad Švýcarskem

Kirchberg

Čeští florbalisté zdolali na turnaji Euro Floorbal Tour v Kirchbergu domácí Švýcarsko 5:4 po samostatných nájezdech a spravili si chuť po čtvrteční úvodní prohře s úřadujícími mistry světa Finy 3:5. Češi vstřelili všechny branky v základní hrací době ve druhé třetině, kdy otočili stav na 4:3. V rozstřelu rozhodl Lukáš Hájek.

Čeští florbalisté vyhráli nad Švýcarskem po samostatných nájezdech (ilustrační foto)

Úvodní dějství vyšlo lépe domácím Švýcarům, když v jeho polovině překonali během 100 sekund brankáře Lukáše Součka Matthias Hofbauer a Remo Buchli. Ve 24. minutě překonal Pascala Meiera poprvé Tom Ondrušek a pak otočili stav v přesilových hrách Daniel Šebek a Hájek.

Ve 32. minutě sice vyrovnal Patrick Mendelin, avšak za 101 sekund vrátil českému výběru náskok druhou brankou v utkání Šebek. V 53. minutě ale smazal ztrátu při Delongově pětiminutovém vyloučení Jan Zaugg. V nájezdech se prosadili pouze Jan Natov a Hájek a Češi slavili zisk dvou bodů.

Poslední duel na turnaji odehrají svěřenci finského trenéra Petriho Kettunena v sobotu od 13:00 proti Švédsku.

Turnaj Euro Floorball Tour mužů v Kirchbergu (Švýcarsko)
Švýcarsko - ČR 4:5 po sam. nájezdech (2:0, 1:4, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. M. Hofbauer (Hartmann), 11. Buchli (Mittelholzer), 32. Mendelin (Engel), 53. Zaugg (Graf) - 24. Ondrušek (M. Krbec), 27. Šebek (M. Beneš), 31. Hájek (Šebek), 34. Šebek (M. Beneš), rozhodující sam. nájezd Hájek. Rozhodčí: Vilkki, Alakare (oba Fin.). Vyloučení: 2:1, navíc Delong (ČR) 5 min. Využití: 1:2. Diváci: 1093.
Švédsko - Finsko 8:3 (1:0, 3:1, 4:2).