Švédsko - Česko 13:5Florbalistky utrpěly hrozivý debakl se Švédskem, Seveřanům podlehli i muži

Dominanci švédského florbalu okusili v sobotu na vlastní kůži oba reprezentační výběry. Muži na podniku Euro Floorball Tour v Kirchbergu Švédsku 3:6 a obsadí nejlépe třetí místo se dvěma body za výhru nad domácím Švýcarskem 5:4 po samostatných nájezdech. Svěřenci finského trenéra Petriho Kettunena sice po první třetině vedli 1:0, ale favorit ve druhé části otočil na 4:2 a vedení už nepustil. Debaklem skončil zápas žen na EFT v Malmö, kde domácí hráčky přejely český výběr 13:5.

Češi se dostali do vedení ve 12. minutě, kdy rychlou kombinaci Patrika Suchánka a Toma Ondruška zakončil zblízka David Šimek. Švédové odpověděli po 90 vteřinách druhého dějství, kdy se ze středu hřiště prosadil z otočky Johan Samuelsson.

Ve 25. minutě po chybné rozehrávce Adama Delonga otočil stav Jonas Svahn, ale bleskově za pět vteřin vyrovnal Jan Natov. Ve 38. minutě vrátil Švédsku vedení při vyloučení Jakuba Hubálka Simon Palmén a za 32 vteřin zvýšil Kim Nilsson.

Ve 47. minutě vykřesal Kettunenovu výběru naději při trestu Rasmuse Enströma Daniel Šebek, ale výhru Seveřanů zpečetil dvěma góly Alexander Galante-Carlström.

Naděje Češek zhasla v poslední třetině

Češky se sice dostaly v páté minutě do vedení díky trefě Elišky Krupnové, ale zbytek třetiny patřil úřadujícím mistryním světa, které otočily stav až na 6:1.

V druhé části se Janovského výběr otřepal a dokázal snížit na 5:7. Dvěma góly k tomu pomohla Denisa Ratajová, která si celkem v utkání připsala tři body za dvě branky a jednu asistenci.

Jenže závěrečné dějství zcela ovládly Švédky, které překonaly brankářku Janu Christianovou ještě šestkrát. Čtyřmi trefami se v utkání zaskvěla Stephanie Bobergová a pět bodů za tři góly a dvě asistence zaznamenala Sofia Joelssonová.

"Nedokážu přesně říci, co se tam stalo. Každopádně Švédky hrály jinak první, druhou a třetí třetinu. Na konci do nás zajely, presovaly nás a my si nedokážeme dát míček přesně před sebe. Potom tam vznikají jednoduché chyby, které soupeřky proměňují," řekla webu Českého florbalu útočnice Kamila Paloncyová.

Češky tak zůstávají po dvou zápasech třetí bez bodového zisku. V neděli od 9:30 čeká tým trenéra Miroslava Janovského boj o konečné třetí místo se Švýcarskem, které také ještě nebodovalo a je o skóre poslední.

Turnaj Euro Floorball Tour mužů v Kirchbergu (Švýcarsko)
Česko - Švédsko 3:6 (1:0, 1:4, 1:2)
Branky a nahrávky: 12. D. Šimek (Ondrušek), 25. Natov (Hájek), 47. Šebek (Němeček) - 22. J. Samuelsson (Eriksson), 25. Svahn (J. Nilsson), 38. Palmén (Enström), 38. K. Nilsson (J. Samuelsson), 54. Galante Carlström (Enström), 60. Galante Carlström. Rozhodčí: Vilkki, Alakare (oba Fin.). Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Diváci: 863.
Švédsko - Česko 13:5 (6:1, 1:4, 6:0)
Branky a nahrávky: 6. Bobergová (Steenová), 9. Norströmová (Joelssonová), 10. Delgadová Johanssonová (Granstedtová), 13. Joelssonová (Krantzová), 17. Joelssonová (Wibronová), 17. Andréasonová (Andebrattová), 34. Joelssonová (Wibronová), 44. Tschöpová (Andréasonová), 45. Bobergová (Granstedtová), 48. Bobergová (Granstedtová), 51. Wibronová (Joelssonová), 56. Bobergová (Fjellstedtová), 57. Andréasonová (Rasmussenová) - 5. Krupnová (Ratajová), 24. Kiecková (Christianová), 34. Ratajová, 36. Ratajová (Vavrečková), 46. Čapková (Kiecková). Rozhodčí: Kirjonen, Sirkka (oba Fin.). Bez vyloučení. Diváci: 612.
Švýcarsko - Finsko 2:7 (1:3, 1:2, 0:2)