Jako jediná dokázala vyzrát na Švédky. Radši bych lepší výsledek, uznala Řepková

Bratislava

Dala Švédkám gól, po zápase si odnášela cenu pro nejlepšího hráčku českého týmu. Útočnice Martina Řepková obstarala čestný úspěch při semifinálové porážce 1:7 se švédskými florbalovými esy.

Jediná česká střelkyně do švédské sítě Martina Řepková

Výsledek je celkem jednoznačný, jaký to byl zápas z vašeho pohledu?

Myslím, že první třetina od nás byla taková vlažnější, a Švédky nás potrestaly. V dalších dvou třetinách jsme se zvedly, můžou nás mrzet šance, které jsme neproměnily.

Co nejpozitivnějšího si jde ze zápasu odnést?

Do obrany jsme byly od druhé třetiny prakticky stoprocentní, Švédky si samy nic nevytvořily, šance měly jen po našich chybách.

Gól do švédské sítě je pro vás příjemným bonusem?

Určitě potěší. Ale asi by potěšil víc, kdyby zápas skončil lepším výsledkem než 1:7, to bych vyměnila.

V čem jsou Švédky o tolik lepší než zbytek florbalového světa?

Určitě v práci s balónkem, na tom pracují odmala, je to vidět. Všechny týmy se k nim snažíme posunout, ale Švédsko má prostě nejlepší ligu na světě.

Kolik sil vám zápas sebral? V sobotu ve 14:15 hrajete o bronz se Švýcarskem.

Každý zápas tady je těžký, ale máme výbornou regeneraci, skvěle se o nás starají. Budeme se věnovat aktivní regeneraci, protáhneme se a půjdeme spát, to je teď nejdůležitější, abychom v sobotu byly v plné síle.

Už jste v závěru za rozhodnutého stavu měly v hlavě, že vás v sobotu čeká další těžký zápas?

V semifinále se nic nevypouští, hraje se do poslední vteřiny. Síly máme, věřím, že to ještě ukážeme.

Jaký čekáte zápas se Švýcarkami? Dobře se znáte, asistent trenéra Sascha Rhyner je Švýcar…

Doufám, že Sascha je má nastudované a všechno nám řekne. (úsměv) Já se na ten zápas hodně těším. Věříme si na ně, myslím, že to bude super zápas pro nás i diváky.

Už na semifinále přijely další skupinky českých fanoušků.

Moc jim děkujeme, hned se hraje líp, když tu máme podporu od rodiny i lidí, co si našli čas a přijeli.