Česko - Švýcarsko 5:6 SNFlorbalisté prohráli na EFT v Brně i se Švýcarskem

Brno

Čeští florbalisté prohráli ve svém druhém utkání na turnaji Euro Floorball Tour v Brně se Švýcarskem 5:6 po samostatných nájezdech a jsou v tabulce třetí s jedním bodem. V neděli budou bojovat od 15:00 o konečné třetí místo s úřadujícími mistry světa Finy, kteří na bodový zisk čekají. Svěřenci finského trenéra Petriho Kettunena dosáhli alespoň na bod, přestože v 36. minutě prohrávali se Švýcarskem už 0:4.

Švýcaři se dostali do vedení ve čtvrté minutě, kdy po Braillardově přihrávce trefil balónek ze vzduchu Mendelin a poprvé překonal Bauera. Před polovinou utkání využil přesilovou hru Matthias Hofbauer a pak rychle zvýšili na čtyřbrankový rozdíl Camenisch a Rüegger.

Češi poprvé překonali Meiera v 39. minutě po střele Kisugiteho. Na začátku třetí třetiny proměnil Šebkovu přihrávku Dóža a v 48. minutě po rychlé kombinaci stáhl zakončením do odkryté branky manko na rozdíl jednoho gólu Hájek.

Na druhé straně se sice prosadil Riedi, ale Šebek s Curneym dokázali v závěru vynutit nájezdy. V nich rozhodl blafákem do bekhendu Matthias Hofbauer.

Turnaj Euro Floorball Tour mužů v Brně:
Česko - Švýcarsko 5:6 po sam. nájezdech (0:1, 1:3, 4:1)
Branky a nahrávky: 39. Kisugite (Šebek), 43. Dóža (Šebek), 48. Hájek (Hubálek), 57. Šebek (Curney), 59. Curney (Suchánek) - 4. Mendelin (Braillard), 29. M. Hofbauer (Mendelin), 33. Camenish (M. Hofbauer), 36. Rüegger (M. Hofbauer), 54. Riedi (Laely), rozhodující sam. nájezd M. Hofbauer. Rozhodčí: Heinola, Marttinen (oba Fin.). Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Diváci: 1582.
Finsko - Švédsko 6:7 (0:1, 3:3, 3:3).