Živě

Do Chuchle se vrací po více než padesáti letech olympijský sport!

28. března 2019 07:28 - Praha

Jedna z nejdelších sezon v historii čeká závodiště v pražské Velké Chuchli. Rozeběhne se o prvním dubnovém víkendu, skončí 9. listopadu. Jejím vrcholem bude 99. České derby, které se poběží 22. června. Dotace nejvýznamnějšího rovinového dostihu klesne o 500 tisíc korun na 2 miliony korun.

 

Prague Playoffs 2018/David Horváth

„Částku z Derby jsme se rozhodli přesunout do dalších čtrnácti chuchelských dostihů nejvyšší kategorie, jejichž ceny dlouhodobě stagnovaly. Znamená to tedy, že vítězi Derby připadne milion korun," řekl ředitel chuchelského závodiště Martin Pecka s tím, že prestižní dostih se uskuteční netradičně v sobotu. „Přizpůsobili jsme se České televizi ohledně přímého přenosu," vysvětlil Pecka.

Novinkou budou závody v parkurovém skákání. Jedna z nejoblíbenějších jezdeckých disciplín, která je zařazena mezi olympijské sporty, se do Velké Chuchle vrací po více než padesáti letech. Plánovány jsou čtyři závody.

Chuchle letos naopak neuvidí Jarní cenu klisen, první klasický dostih sezony se 5. května poběží v Mostě. „Snažíme se to vyvážit, aby počet normálních a nejlepších dostihů byl na každém závodišti přiměřený," podotkl prezident Jockey Clubu Jiří Charvát. Celkem se na 11 drahách v České republice letos uskuteční 56 dostihových, odměny by měly činit téměř 47 milionů korun.

„Jsme přesvědčen, že tuzemský dostihový sport na tom nikdy nebyl tak dobře jako nyní. Opakované úspěchy trenérů a jezdců v zahraničí jsou neoddiskutovatelné. Musíme ale dosáhnout toho, aby dostihový sport měl podíl na výnosech ze sázek," prohlásil Charvát, který připomněl, že 28. března uplyne 100 let od založení Československého Jockey Clubu.

Hlavní rovinové dostihy sezony 2019
Jarní cena klisen (5. května, Most)
Velká jarní cena (11. května, Velká Chuchle)
České derby (22. června, Velká Chuchle)
Oaks (21. července, Karlovy Vary)
St. Leger (8. září: Velká Chuchle)
Cena zimní královny (22. září, Karlovy Vary)
Evropský pohár žokejů (28. září, Velká Chuchle)
Cena zimního favorita (20. října, Most)
neu, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.