Rubriky:

Ostatní

Česko - Nový Zéland 0:9

Favorita nezaskočili. Softbalisté na úvod domácího MS padli

13. června 2019 22:11 - Praha

Softbalisté nestačili v zahajovacím utkání mistrovství světa hraném premiérově v Česku na favorizovaný Nový Zéland. Domácí tým před zaplněnými ochozy držel do páté směny se soupeřem relativně krok, ale nakonec v pražském Svoboda Parku podlehl obhájcům titulu vysoko 0:9.

 

Michaela Říhová, ČTK

Softbalisté se neprosadili v útoku proti nadhozu Jaspera Hayese, který posílal míče na pálkaře rychlostí okolo 120 km/h a udělal patnáct strikeautů.

Nejblíže k zisku bodu se Češi ocitli v páté směně - Václav Svoboda trefil dvoumetový odpal a Patrik Kolkus pak dostal metu zdarma, ale nadějnou situaci ke skórování nedotáhli.

Zprava Patrik Kopečný z ČR a Zane Van Lieshout z Nového Zélandu

Michaela Říhová, ČTK

Sedminásobní šampioni poprvé udeřili po dlouhých odpalech ve druhé směně dvěma body, jeden přidali ve čtvrté a tři v šesté i díky homerunu Benjamina Enoky. Na začátku poslední směny se nedařilo nadhazovačům a hosté přidali tři body.

V pátek se naplno rozběhnou boje ve skupinách a hrát se bude i v Havlíčkově Brodě. Češi se znovu představí v sobotu, kdy je v Praze-Bohnicích čeká Mexiko.

Mistrovství světa mužů v softbalu v Praze a Havlíčkově Brodě:
Skupina A:
ČR - Nový Zéland 0:9
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.