Rubriky:

Ostatní

ČR - Maďarsko 64:0

Čeští ragbisté vysoko porazili Maďarsko, Kučera položil čtyři pětky

21. září 2019 18:39 - Praha

Po jarním sestupu rozehráli čeští ragbisté třetí divizi mistrovství Evropy jasným vítězstvím nad Maďarskem 64:0. Cestu k výhře na hřišti Tatry Smíchov odstartoval pětkou již po 35 sekundách Martin Cimprich. Nejúspěšnějším hráčem domácího týmu byl Jan Kučera, který položil čtyři pětky.

 

rugbyunion.cz

"Tolik pětek jsem ještě nikdy nedal, ani když jsem hrál za dorost," řekl říčanský útočník. "Trochu nás k té naší bojovnosti, s kterou jsme do zápasu vlítli, navnadily zápasy z mistrovství světa, které jsme dosud viděli. K vidění je tam ragby, které je pro nás zatím hodně vzdálené. Obdivoval jsem například skvělou hru v obraně hráčů Fidži a i přes tyto dovednosti tito borci prohráli s Austrálií," uved Kučera pro magazín České ragby.

Čeští reprezentanti stihli před utkání s Maďarskem jen čtyři společné tréninky. "Řekli jsme si, že musíme hrát útočnou hru. Soupeře jsme znali ze zápasu, který se hrál před dvěma lety v kvalifikaci o postup na MS a tehdy hráli Maďaři hodně agresivně. I když jsme vyhráli, nebylo to vůbec snadné vítězství. Proto pro mě je tak vysoké vítězství s deseti položenými pětkami velkým překvapením," řekl trenér Pavel Pala.

Dalším soupeřem českých ragbistů v konferenci I sever bude 19. října Lucembursko.

Utkání III. divize mistrovství Evropy v ragby - konference I sever:
ČR - Maďarsko 64:0 (31:0)
Body: Kučera 20, Pantůček 15, Berounský 10, Cimprich 9, Hutník a Šimák po 5. Pětky: 10:0. Diváci: 600.
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní